Nokia rozšiřuje lokační a mapové služby pomocí HERE do iOS, Firefox OS nebo Android

0

Nokia posiluje svou roli leadera v oblasti mobilní navigace a nabídne své služby i pro ostatní operační systémy pod jednotným brandem HERE.  

Nokia posiluje svou roli leadera v oblasti mobilní navigace a nabídne své služby i pro ostatní operační systémy pod jednotným brandem HERE.  

Tisková zpráva:

San Francisco, Kalifornie - Nokia představila HERE, první lokační "cloud" s cílem dodat nejlepší světové mapy a lokační zkušenosti na více obrazovek a operačních systémů. S novou značkou, HERE, chce Nokia inspirovat novou generaci polohových služeb a zařízení.

"Lidé chtějí velké mapy, a zde můžeme spojit zkušenosti Nokia a nabídnout lidem lepší způsob, jak prozkoumat, objevit a sdílet svůj svět," řekl prezident a generální ředitel společnosti Nokia, Stephen Elop.

"Vytvoření nové značky, je správným krokem pro Nokia v mapovém a lokačním byznysu. Nokia aktiva v tomto prostoru jsou na světové úrovni. Věříme, že mapování a umístění bude stále důležité pro rozvoj další generace zařízení a služeb napříč celou řadou segmentů," podotkl Crawford Del Prete, výkonný viceprezident a vedoucí celosvětového výzkumu ve společnosti IDC.

Špičkové Mapy mimo Nokia

V rámci dalšího rozšířování svých lokačních služeb, spouští Nokia aplikaci Mapy pro iOS pod značkou HERE. Na základě HTML5, bude obsahovat režimu offline schopnosti, hlasovým naváděním chůze navigaci a dopravní směry. Aplikace bude k dispozici zdarma ke stažení z Apple App Store v nadcházejících týdnech.

Nokia dále oznámila strategické partnerství s Mozillou, plánuje debut mobilní webové verze HERE Map pro nový Firefox OS příští rok. Tyto společnosti pracují společně, aby lidem přinesli nejlepší mapy pro připravovaný Firefox OS.

"Mozilla je lídrem v HTML5, budování webu jako platformy pro vývoj aplikací přesvědčivé, a lokační služby jsou klíčovou součástí této platformě," řekl Jay Sullivan, produktový víceprezident Mozilla.

Nokia nabídne exkluzivní obsah také pro Android OS na bázi referenční aplikace a oznámil plány dostupnosti HERE SDK pro OEM Android na začátku roku 2013. Záměrem je umožnit partnerům vytvořit aplikace, které budou založeny na zařízeních se systémem Android s předním obsahem Nokia.

Použití LiveSight (TM) umožní vidět více z reálného světa

Jako součást oznámení, představila Nokia také LiveSight (TM). Což je technologie, která poskytuje nejpřesnější a intuitivní rozšířenou realitu prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Nokia City Lens, který byl vyvinut výhradně pro Nokia Lumia zařízení, je první aplikace, která tuto technologii demonstruje.

Shrnutí:

Nokia

  • zavádí HERE jako novou značku pro její lokační a mapové služby
  • rozšiřuje své služby v rámci zařízení a operačních systémů
  • oznamuje strategické partnerství s Mozilla a plánovanou akvizici 3D společnosti Earthmine
  • představuje technologii LiveSight (TM) obsaženou v Nokia City Lens

Zdroj: Nokia Press Services

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus