Nokia bude propouštět, končí s unikátní kamerou OZO 360°, soustředí se na zdraví

Nokia v tiskové zprávě oznámila ukončení vývoje kamery OZO 360° díky málo rostoucí poptávce po virtuální realitě. Soustředí se na vývoj produktů pro digitální zdraví a licencování svých patentů.

0

Ambiciózní kamera pro virtuální realitu Nokia OZO 360° už se nedočká dalšího vývoje. Nokia ztrácí zájem o virtuální realitu, protože poptávka zákazníků roste příliš pomalu a nadosahuje dřívějších očekávání. 

Díky ukončení celého projektu bude propuštěno asi 310 zaměstnaců divize Nokia Technologies ve Finsku, Velké Británii a USA z celkového počtu 1090.

"Společnost Nokia Technologies se nachází v pozici, kde se správným zaměřením a investicemi můžeme smysluplně rozšiřovat naši stopu na trhu s digitálním zdravím a musíme využít této příležitosti," řekl Gregory Lee, prezident společnosti Nokia Technologies."

Unikátní Nokia OZO 360° ověnčená světovými cenami byla představena poprvé v roce 2015, dokáže natáčet všesměrově obraz ze všech úhlů současně a díky unikátní technologii ho skládat do 360° videa. Pro snímání zvuku využívá vlastní technologii Nokia OZO Audio, která byla využita také v Nokia 8.

 

Ačkoli to Nokia nepřiznává, za malým zájmem zákazníků může stát hodně přemrštěná cena,  nejdříve začínala na 55 tisíc USD, později byla snížena na 45 tisíc (cca 1 milion Kč) a proto byla k dispozici i k pronájmu.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus