Nokia X s Androidem - souhrn uniklých informací

0

Nokia X, označovaná jako Nokia Normandy, bude prvním modelem Nokia s operačním systémem Android. Jaké budou specifikace a kolik by měl tento již nepřímo potvrzený model stát? Dozvíte se v našem shrnujícím článku.

Nokia X je již téměř veřejným tajemstvím. Mělo by se jednat o první a nejspíše poslední telefon s operačním systémem od Googlu. Dle specifikací a ceny by mohl nahradit chytré dotykové telefony Asha. 

Telefon by neměl nijak vybočovat ze současné barevné strategie telefonů Asha. Na fotografiích si můžeme všimnout typické barevné vaničky s velmi tlustými rohy, u které bude zřejmě použitý dvouvrstvý materiál s horní průhlednou vrstvou.

Displej bude 4 palcový s rozlišením 854x480px, doplněný dole jediným ovládacím tlačítkem. Na bocích přístroje jsou výrazná tlačítka zamykání a hlasitosti. Na zadní straně se nachází fotoaparát s rozlišením 5 Mpx bez přisvětlovací LED diody. Telefon by měl pohánět dvoujádrový procesor Qualcomm 1GHz Snapdragon 200 s 512 MB ??RAM, 4 GB vnitřní paměti s rozšířením o MicroSD a baterií s kapacitou 1500mAh. Měla by být dostupná také dualSIM verze.

Vzhled operačního systému Android ve verzi 4.4.2 KitKat bude údajně výrazně upravený, připomínající Windows Phone s ikonami v podobě dlaždic. Nokia by společně s tímto modelem měla představit několik nových Android aplikací. Původně se spekulovalo o nedostupnosti Google Play Store, podlední zprávy to ale vyvrací.
Spekuluje se, že by Nokia X měla sloužit jako inkubátor pro vývoj Android aplikací se službami Microsoftu. 

Ačkoli se díky převzetí Nokia Microsoftem zdá uvedení Android přístroje neuvěřitelné, celosvětově se o víkendu Nokia převlékla na sociálních sítích do zelené barvy, která má zřejmě symbolizovat souvislost se zelenou barvou Androidu. Jde o další indicii, že se uvedení modelu zřejmě blíží, oficiálního představení bychom se mohli dočkat 24. února, kdy probíhá tisková konference Nokia na MWC. Objevila se dokonce informace o ceně, která bude stanovena na 110USD, tedy okolo 2500Kč.

Upravit
comments powered by Disqus