Nokia Veřejná Doprava nyní i pro MeeGo

0

Pěší navigace, využívající hledání spojů městské hromadné dopravy byla původně dostupná pouze pro Windows Phone. Její betaverze je nyní dostupná i pro MeeGo.

Pěší navigace, využívající hledání spojů městské hromadné dopravy byla původně dostupná pouze pro Windows Phone. Její betaverze je nyní dostupná i pro MeeGo.

Kromě nové verze navigace Nokia Drive 2.0 pro Windows Phone byla také na MWC v Barceloně představena velice zajímavá aplikace s originálním názvem Nokia Transport. Tato navigace pro chodce umí do naplánované trasy zahrnout také dopravní spoje.
V seznamu českých měst se počítá pouze s Prahou a ani v tuto chvíli v databázi nejsou všechny informace o daném spoji. Položka plánovač cest umožňuje klasické vyhledávání. Automaticky nabízí hledání z výchozí polohy, kde se právě nacházíte. Vyhledat lze všechny zastávky MHD, dokonce i příměstské.
Doprava nedaleko sama vyhledá zastávky v okolí, funkce je ale pro náš region zatím nedostupná.


    

Již vyhledaný spoj lze rozkliknout a zobrazit detaily jízdy, ovšem i zde je pro naši oblast funkce ochuzena a aplikace zobrazí pouze zastávky, kterými linka projíždí a délku jízdy. V obrazovce hledání lze nastavit čas odjezdu a specifikovat režim dopravy (výběr z tramvají, autobusů, metra a jiné). Prohlédněte si video ukázku verze pro Windows Phone ve vedlejší kartě článku.

    

Na aplikaci je velice znát, že se jedná o betaverzi. Pomalu se načítá, občas se zasekne a přestane reagovat. Nehledě na zatím nefunkční jízdní řády. Jako užitečná se mi zdá možnost zobrazit zastávku na mapě (kliknutím na zastávku v detailu spoje). Jakmile bude finální verze dostupná pro Windows Phone, verze pro MeeGo by na sebe neměla dát dlouho čekat.

 

Výrobce: Nokia Beta Labs
Download: zde
Systém: MeeGo, WP7
Cena: Zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

 

 

Upravit
comments powered by Disqus