Nokia PC Suite Start

Spojení telefonu s počítačem je velmi užitečná pomůcka, ať už chcete využívat internetové připojení prostřednictvím vašeho mobilního operátora nebo si chcete uložit data, o která nechcete přijít, anebo ať už se jedná o instalaci veškerých aplikací.

0

Poslední záchrana                  Content Copier

V první řadě se jedná o zálohu dat, základní myšlenku propojení počítače s mobilním telefonem. Content Copier je určen právě k této činnosti, kdy uložíte soubor zálohy do počítače a v budoucnu ho můžete obnovit do toho samého či jiného telefonu, který je schopen komunikovat přes PC Suite. Bohužel se liší možnosti zálohování u různých modelů telefonů.

Když počítač komunikuje s telefonem                  Synchronizace


Ve svém zdrojovém kódu obsahuje PC Suite i program PC Sync, který slouží k synchronizaci položek kalendáře telefonu a úkolů, podrobností o kontaktech a poznámek mezi telefonem a programem PIM(Personal Information Manager) v počítači. Typ synchronizace je na vás a tedy i výběr toho, co přesně chcete synchronizovat.

Telefon je jen chytrá paměťová karta                  Phone Browser


Velmi užitečnou a dá se říci nepostradatelnou položkou v programu PC Suite je prohlížeč telefonu, tedy Phone Browser. Zde můžete spravovat některé složky v telefonu pomocí windowsovské aplikace Průzkumník. Je vybaven základními operacemi jako kopírování, přesouvání a odstraňování souborů, takže můžete přenášet soubory mezi telefonem a počítačem.
Je tomu tak, že ochrana autorských práv brání v kopírování, upravování, přenosu nebo posílání některých obrázků, vyzváněcích tónů, aplikací a dalšího obsahu.

Instalace/deinstalace                  Application Installer


Jestliže často do svého telefonu soukáte různé symbianovské nebo JAVA programy, používáte možná Application Installer, aniž byste o tom věděli. Ten si jednoduše přivlastní tyto soubory a po otevření okamžitě hledá, kam by mohl nahrát tu kterou aplikaci. Pokud ale nechcete instalovanou aplikaci dál používat, nemusíte hned do telefonního správce aplikací, ale stačí kliknout na znáček Application Installer a program vymazat.

Upravit
comments powered by Disqus