Nokia OZO je unikátní 360° kamera za 55 tisíc dolarů ověnčená světovými cenami

Pokud je Nokia v něčem stále absolutní jedničkou, jde o zpracování obrazu. Po legendárních mobilech Pure View vyvinula další unikátní kameru s rozsahem záběru 360°.

0

Nokia OZO byla poprvé představena v roce 2015 a od té doby i přes svou obrovskou cenu sklízí jedno ocenění za druhým. Bez nadsázky se dá říci, že je nástupcem legendárních telefonů Nokia 808 a Nokia Lumia 1020, které Nokia vybavila vlastní technologií Pure View a kterou násilně ztratila, když nástupnický Microsoft opustili její vývojáři a přešli do Apple, jenž jejich zkušenosti zužitkoval v nejnovějším modelu iPhone 7S.  

Nokia OZO je dostupná v USA, Kanadě a od roku 2016 také v Evropě a Číně, v roce 2016 se program prodeje a pronájmu rozšíří do celého světa. 

 

"OZO je první kamera snímající virtuální realitu (VR) určená pro profesionály vytvořená společností Nokia. Fotoaparát je vybaven real-time VR náhledem v prostorovém 3D 360° obraze, audio a video záznamem." 

 

Nokia OZO získala za dva roky existence řadu ocenění, letos například vyhrála v iF Gold Award for Product Design 2016 a byla umístěná v londýnské sportovní O2 aréně, aby demonstrovala své schopnosti. 

 

"Nokia, přesvědčená o nutnosti spojování lidí (Connecting People), vyvinula OZO s cílem zlepšit, zjednodušit a tím i zlevnit proces tvorby VR pro profesionály." řekl Guido Voltolina, vedoucí Presence Capture Nokia Technologies.

 

Prodejní cena Nokia OZO je neuvěřitelných 55 000 USD, proto je u všech partnerů k dispozici k jednodennímu nebo týdennímu  pronájmu. 

 

Kompletní specifikace a on-line informace o nákupu nebo pronájmu Nokia OZO jsou k dispozici na OZO.nokia.com.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus