Nokia N95 přehrává youtube videa, podporuje Flash přímo ve firmware

0
Aktualizace firmware přinesla do Nokia N95 podporu flash pro přehrávání videa. 

Pro prohlížení Flash videí už nejsou třeba další programy!

Nový firmware pro Nokii N95 zajistí bezproblémové prohlížení nejrůznějších videí na internetu přímo pomocí vestavěného prohlížeče, už nebude třeba doinstalovávat další programy, které video zprostředkují. Od verze 21.0.0.16 je totiž ve firmwaru zařazen i FVL (flash video player).

Nový firmware pro Nokii N95 byl už netrpělivě očekáván, protože FVL, který je nezbytný pro přehrávání videií ze serveru youtube a jim podobných se před nějakou dobou objevil už na Nokii N95 8GB. Hlavní částí nového firmwaru je již zmiňovaný flash player, který dovolí kromě standardních flash animací přehrávání i videa přímo v internetovém prohlížeči. Už tedy nebudete muset instalovat speciální program, přes který se budete zdlouhavě připojovat na adresu, kde je video, prostě kliknete na odkaz v prohlížeči a shlédnete video přímo v něm.

 

Nový firmware s sebou nese ale i některá další vylepšení, která prodlouží dobu výdrže baterie. Bohužel se nijak citelně neprodloužila doba provozu, když telefon používáte naplno. Výdrž by měla být vyšší především v případech, kdy telefon nepoužíváte tak intenzivně.

 

Poslední změnou v novém firmwaru je vylepšení profilu bluetooth ve spojení s handsfree.

Upravit
comments powered by Disqus