Nokia N9 - změna pozadí systému

0

Naučili jsme se pracovat s terminálem, dnes se podíváme na další menší změnu v systému, která je méně praktická, ale potěší každodenní pohled na displej.

Naučili jsme se pracovat s terminálem, dnes se podíváme na další menší změnu v systému, která je méně praktická, ale potěší každodenní pohled na displej.

MeeGo je graficky velmi povedený a úhledný systém, neumožňuje ale jako jiné platformy měnit barvu pozadí, nebo další změny v rámci motivů. Díky otevřenému systému lze ale černé pozadí změnit na jakýkoliv obrázek. Pozadí by mělo být ve formátu .png s rozlišením 854x480. Soubor se musí jmenovat meegotouch-desktop-bg.png. Obrázek ve správném formátu a rozlišení se uloží společně s tímto .css souborem do složky Downloads. Nyní přichází řada na práci s terminálem. Stejně jako v předchozím článku je i zde nutné příkazy přesně opisovat a dbát na případné mezery.

1. Přihlášení příkazem: devel-su

2. Zadání přednastaveného hesla: rootme

3. Následující příkazy zkopírují obrázek a .css soubor do cílové složky. Potvrzení tlačítkem Enter.

cp -f /home/user/MyDocs/Downloads/meegotouch-desktop-bg.png /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/backgrounds/

cp -f /home/user/MyDocs/Downloads/libmeegotouchviews-modified-default.css /usr/share/themes/base/meegotouch/libmeegotouchhome/style/

4. Restartování telefonu příkazem: /sbin/reboot

Výsledek může vypadat například takto. Je vhodné vybrat tmavší pozadí, které se nebude krýt s texty na domovské obrazovce a menu. Jediným nedostatkem je černý rámeček v poli které zobrazuje aktuální přehled počasí na domovské obrazovce. I tento problém by se měl brzy odstranit. Pochlubte se vaším pozadím v diskuzi u článku.

    

Všechny úpravy provádíte na vlastní riziko, server myNokia a autor nenese odpovědnost za případné škody způsobené modifikací systémových souborů.

Upravit
comments powered by Disqus