Nokia N9 - aktualizace na PR1.3 je dostupná

0

Další velká aktualizace s označením PR1.3 pro Nokia N9 je již nyní dostupná. Update opravuje především chyby předchozího PR1.2 a také přináší řadu nových funkcí a vylepšení.

Další velká aktualizace s označením PR1.3 pro Nokia N9 je již nyní dostupná. Update opravuje především chyby předchozího PR1.2 a také přináší řadu nových funkcí a vylepšení.

Aktualizace by měla být nyní dostupná pro všechna zařízení, pokud ji telefon sám nenabídne, můžete dostupnost zkontrolovat ručně: Nastavení - aplikace - správa aplikací - karta aktualizace. Samotný update trvá přes 40 minut a probíhá přes telefon, bez nutnosti připojení k PC.
Aktualizační balíček má velikost přes 204MB a přináší především vylepšení aplikací pro sociální sítě, jako je Facebook, Twitter nebo také videohovory přes Google Talk. I přes všechny prosby a žádosti uživatelů ani PR1.3 neumožňuje videohovory přes Skype a je velice pravděpodobné, že se této funkce nedočkáme ani v žádném dalším updatu.


Vylepšeno bylo uživatelské prostředí aplikace Fotoaparát, která nyní umožňuje fotit pomocí samospouště nebo také vytvořit sekvenci snímků, díky režimu Sekvenční Závěrka. Dle mého subjektivního dojmu také lépe funguje automatický režim, fotky vypadají v porovnání s PR1.2 o něco lépe.


Nových funkcí se dočkala také navigace Nokia Autem, která nyní obsahuje všechny rozšířené možnosti pro nastavení trasy, tak jako verze pro Symbian. Nově lze aktivovat upozornění na překročení rychlostního limitu, vybrat jaké trasy má telefon zahrnout do plánování nebo také rozvrstvení mapy.

Novinek je opravdu mnoho a všechny se projeví až po delším užívání. Telefon má rychlejší reakce a funguje o něco svižněji. Režim profilu Pípnutí má nyní ikonku ve stavové liště. Z reakcí od uživatelů se zdá, že nový PR1.3 vyhledává dostupné WLAN sítě o něco rychleji. Spořič obrazovky nyní zobrazuje další notifikace, jako kalendář a další.

 


Zároveň se také naskytla otázka, kolik dalších updatů je pro Nokia N9 naplánováno. Dle posledních zpráv celkem prořídly řady vývojářského týmu MeeGo, a tak lze očekávat, že PR1.3 bude jedním z posledních velkých aktualizací.
Jak se vám líbí PR1.3? Objevili jste nové funkce, či vylepšení? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v diskuzi pod článkem.

Upravit
comments powered by Disqus