Nokia N79 je nejlepší mobilní videokamera

Nokia N93(i) byla výbornou kapesní videokamerou. Doposud se však nedočkala skutečného nástupce. Připravil jsem pětici důvodů, proč je právě Nokia N79 nejlepším telefonem pro záznam videí.

0

Když byla představena Nokia N93/N93i, neměla v možnostech záznamů videa konkurenci. Parametry na optiku Carl Zeiss, čip zpracovávající záznam s rozlišením VGA a 30fps neměla v roce 2006 zas tak silnou konkurenci. Připočtěme ještě silnou LED diodu pro přisvícení scény, 3x optický zoom a fotoaparát s rozlišením 3,2MPx.

Jenomže od dob Nokie N93(i) podobné parametry má téměř každý nový smartphone Nokia a zcela každá mutliemdiální Nseries. Nokia však doposud nepředstavila skutečnou videokameru, která by uchvátila, podobně jako Nokia N93(i). V dnešní době by si videomobil zasloužil naučit nahrávat video v rozlišení HD (1280x720pxls).

 

Pro mnohé digitální fotoaparáty je toto rozlišení běžnou dovedností, u mobilního telefonů si však musíme počkat.

 

Možná se ptáte, proč by měla Nokia N79 nahradit právě telefonní videokameru N93(i). Pokud pomineme skutečnost, že Nokia N95, ani N96 a ani N97 neposunuly možnosti videa nikam dál, musíme se podívat v nižších řadách.

 

Připravil jsem pětici důvodů, proč pro záznam videa vybrat právě Nokii N79:

  • jako jedna z prvních má ve výbavě DUAL LED blesk. Dvoudiodový blesk má vyšší intenzitu než blesk jednodiodový, při focení však nedosahuje intenzity jako xenon. Naopak je neocenitelnou pomůckou při natáčení videa, protože zabíranou scénu neustále osvětluje v plné intenzitě. Dvoudiodový blesk mají také například Nokie N85 a N96.
  • Krytka fotoaparátu chrání před poškrábání a prachem. Aby byla připravena pořizovat kvalitní záznamy, musí mít čistý objektiv, aby z jednotlivých scén nebyl jedne mastný flek.
  • Přímý vstup do galerií Flickr, Vox a OVI umožňuje Share Online 3.0. Ať už máte účet u libovolného multimediálního providera, máte jistotu že v Nokii N79 naleznete klienta pro upload svých videa z galerie pouze na jedno kliknutí. V pohotovostním režimu pak máte neustálý přehled o počtu komentářů.
  • Délka videozáznamu by neměla být omezena. Zatímco Nokia N93(i) měla paměť omezenou na maximální 2GB, Nokia N79 má v balení rovnou 4GB paměťovou microSD kartu. Rozšíření je možné i na podporovaných 16GB dat.
  • Cena! Ano, stejné funkce má již zmiňovaná Noki N85 nebo N96. Ale v porovnání s ostatními videomodely je Nokia N79 nejdostupnější volbou. Částečně o tom hovoří i hierarchie číslování.

 

Upravit
comments powered by Disqus