Nokia Lumia 800: aktualizace na FW 12072 je dostupná

0

Aktualizováno: Nový update FW pro Lumia 800 s označením 12072 je dostupný k aktualizace i přes Zune. Opravuje chyby v hlasitosti zvuků a vylepšuje řízení spotřeby energie.

Aktualizováno: Nový update FW pro Lumia 800 s označením 12072 je dostupný k aktualizace i přes Zune. Opravuje chyby v hlasitosti zvuků a vylepšuje řízení spotřeby energie.

Přes všechna očekávání a sliby ani tento update nepodporuje sdílení internetu a opravuje především chyby z předchozího PR1.2. Největší vada v podobě slabé výdrže baterie byla vyřešena, ale u některých uživatelů tento update způsobil problém s nastavením hlasitosti zvuků.
Vývojáři z XDA již připravili finální verzi tohoto FW k aktualizaci. Velmi pravděpodobně se jedná o neoficiální zásah proti záruce, proto myslete na fakt, že celý proces děláte na vlastní nebezpečí. Aktualizace ovšem není nijak složitá a během chvíle lze updatovat.

Jak aktualizovat

Společně s následujícími soubory je také nutné mít nainstalovanou poslední verzi Zune.

1.) Nainstalování programu WP7 Update Tool. V .rar archivu jsou verze pro 32 a 64bit. systém. V příslušné složce otevřete soubor Setup-UpdateWP.exe

2.) Do nově vytvořené složky extrahujte celý obsah archivu WP7 Update Cab Sender. Následně do této složky zkopírujte i samotný firmware (soubor s koncovkou .cab). V žádném případě nekopírujte obsah archivu, pouze celistvý soubor.

3.) Připojte k počítači telefon. Program Zune který se automaticky spustí ukončete.

4.) Otevřete soubor WP7 Update Cab Sender.bat. Po spuštění DOS okna je na výběr z několika položek. V tuto chvíli jde o aktualizaci, která se aktivuje písmenem  "S" - nevyžaduje potvrzení klávesou Enter. Následně začne samotná aktualizace.
V první fázi se telefon restartuje, poté zobrazí stav aktualizace a její postup. Jakmile je update dokončený, telefon se znovu sám restartuje. Samotný proces aktualizace trvá přes 10 minut. Při updatu by se měla všechny data zachovat, i přesto se doporučuje celý obsah zálohovat.

Jaké jsou vaše dojmy z nejnovější verze FW? Podělte se s námi zde v diskuzi nebo na našem fóru.

Zdroj: SymbianTweet.

Upravit
comments powered by Disqus