Nokia Lumia 1520 a její úžasný displej (test)

0

Nokia Lumia 1520 má jako první telefon na světě displej s asertivní technologií. Jak tato technologie funguje a k čemu slouží si popíšeme v tomto článku. 

Nokia Lumia 1520 má jako první telefon na světě displej s asertivní technologií. Jak tato technologie funguje a k čemu slouží si popíšeme v tomto článku. 

Nokia Lumia 1520 je v mnoha ohledech vyjímečný mobil. Jedním z nich je také displej. Ten má rozlišení fullHD a panel LCD IPS Clearblack doplněný o asertivní technologii. Právě Nokia Lumia 1520 je první a zatím jediný telefon na světě, který tuto technologii má. Jde přitom o velmi potřebnou inovaci. Asertivní displej má za následek rapidní zvýšení čitelnosti displeje na přímém slunci a ještě ke všemu šetří výrazně baterii.

porovnání displejů

zleva: Sony Xperia Z Ultra, Apple Iphone 5S, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy Note 3  

Jak si můžete všimnout výše, je jasně vidět, že Nokia Lumia 1520 má daleko lepší čitelnost na slunci než ostatní telefony. Další parametr displeje, který má roli na úctyhodné čitelnosti displeje, je velmi vysoká svítivost 650 nitů, což je o 150 nitů víc než má Samsung Galaxy Note 3. 

Technologie funguje velmi jednoduše. Pixely mění sytost barev podle množství světla, které dopadá na senzor jasu. Díky tomu si displej ponechává reálné barvy a zejména v noci šetří baterii. Když byla tato technologie ukazována na Ipadu, výrobce této technologie se nechal slyšet, že se díky asertivní technologii sníží spotřeba displeje až o 40 procent.

Stejnou technologii displeje má i tablet Nokia Lumia 2520 a s největší pravděpodobností se jí dočkáme i v Nokii Lumii 930.

Parametry displeje ve zkratce:

  • 6" fullHD LCD IPS Clearblack
  • Asertivní technologie
  • Svítivost 650 nitů
  • Odezva <9ms
Upravit
comments powered by Disqus