Nokia 9 s čtečkou otisku prstů v displeji by mohla být představena na veletrhu IFA2018

HMD, výrobce telefonů Nokia, pracuje na dalším zařízení v nejvyšší třídě s integrovanou čtečkou otisku prstů v displeji. Podle internetového šumu by mohla být představena už na berlínském veletrhu IFA 2018. 

0

Podle dřívějších úniků víme o vývoji Nokia 9 Moonriker, podle Twitterového účtu Roland Quandt by mělo jít o model, který má v HMD interní označení "A1Plus", což ho spíše spojuje s Nokia 8 Sirocco, která byla vyvíjena pod označením "A1N", podle nás je tedy pravděpodobnější označení Nokia 8 Plus, neboť mezi špičkovým Siroccem a současnou Nokia 8 je právě teď mezera pro výkonný vlajkový model s prodlouženým displejem.

Narozdíl od Sirocca se však konečně máme setkat s nejvýkonněší čipovou sadou, nabízí se tedy jedině Snapdragon 845 a dokonce s nainstalovanou příští verzí Android P. Stejný zdroj uvádí, že i přes problémy s rychlou odezvou se vývojářům povedlo implementovat čtečku otisku prstů do displeje díky ztenčení krycího skla OLED displeje od LG. Uvítáme také výrazné vylepšení fotoaparátu, který jako jediný mírně ztrácí na absolutní světovou špičku.

 

Nová Nokia by měla být představena koncem léta na veletrhu IFA 2018 v Berlíně a brzo poté by se měla dostat také do prodeje. Její cenu bychom odhadovali podobně jako u Nokia 8 před rokem, tedy okolo 14-15 tisíc Kč. 

Patří do rubriky: Spekulace
Upravit
comments powered by Disqus