Nokia 8 dostává oficiální aktualizaci na Android 8.0 Oreo

Je to tady, Nokia 8 získává aktualizaci na nejnovější Android 8 Oreo. Jeden z nejrychlejších mobilů na trhu dostává desítky vylepšení.

0

Ukončení testování v Nokia Phones Beta Labs, kterého se zúčastnilo více než dva tisíce zákazníků, oznámil na svém Twiteru Juho Sarvikas z HMD Global. Android 8 Oreo byl právě oficiálně uvolněn pro současnou vlajkovou loď Nokia 8, která je v obchodech už několik týdnů. Další modely ale budou rychle následovat do konce roku 2017. 

Naše první dojmy z beta testování před měsícem byly skvělé. Jak jsme uvedli v naší První české recenzi Nokia 8, patří mezi nejrychlejší přístroje na trhu a přicházející aktualizace tento dojem potvrdila. Android 8 vylepšil podle prvních testů i výdrž baterie, v pohotovostním režimu nijak zásadně nevybočuje, ohromí především v plném provozu při prohlížení internetu nebo hraní her, kdy baterie klesá výrazně pomaleji než u konkurence. 

Seznam novinek v Android 8 Oreo

Jednu výtku k samotnému systému ale máme. Pokud využíváte widgety, které běží na pozadí jako např. počasí, Android 8 je vytrvale signalizuje v notifikacích jako náročné na baterii a nepochopitelně neumožňuje hlášení zrušit.

Jak vypnout oznámení Aplikace běží na pozadí v systému Android 8 Oreo
Patří do rubriky: Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus