Nokia 7 se skleněnými zády a 16 MPx fotoaparátem, zatím pouze pro Čínu

Nokia a HMD Global v Číně představili dalšího člena rodiny telefonů s Androidem. Nokia 7 má nový vzhled, dobrou výbavu a stále nízkou cenu.

Nokia 7 se označením i výbavou vpasovala mezi modely Nokia 8 a Nokia 6. Oproti již v Česku prodáváné řadě naznačuje některé změny v designu výrobce. Do Evropy se ale dříve než příští rok nedostane. 

Nokia 7 má 5,2 palcový displej s fullHD rozlišením a narozdíl od předchozích modelů už pod displejem nenajdeme senzorová tlačítka a čtečka otisků prstů se přemístila na zadní stranu. Tělo již není vyrobené z jednoho kusu hliníku, zadní i přední stranu kryje tvrzené sklo, hliníkový zůstal jen rámeček. Rozměry 141 x 72 x 7,9 mm jsou v této třídě poměrně standartní.

 

Zadní fotoaparát s optikou Carl Zeiss má rozlišení 16 megapixelů a je doplněn dvěmi LED pro přisvětlení scény, vpředu je 5 Mpx. Po vzoru Nokia 8 podporuje nahrávání prostorového zvuku Nokia OZO Audio a Bothie natáčení a streamování videa z přední i zadní kamery zároveň. Všimněte si i mírně inovovaného prostředí fotoaparátu.

 

O výkon se stará osmijádrový Snapdragon 630 doplněný o 4 nebo 6 GB RAM. Telefon zatím běží na Android 7.1 Nougat, ale výrobce zaručil update všech telefonů na nejnovější Android 8.0 Oreo do konce roku 2017. Baterie má kapacitu 3000 mAh.

 

Nokia 7 je již dostupná k předobjednání v Číně za cenu v přepočtu 8200 Kč, respektive 9000,- za verzi s 6 GB RAM. Na český trh se ale tato verze zřejmě nedostane, protože nepodporuje české frekvence LTE ale podobně jako u Nokia 6 budeme doufat v evropskou variantu v příštím roce. Jak se vám Nokia 7 líbí?

Patří do rubriky: Nokia
Upravit
comments powered by Disqus