Nokia 3310 s 4G a operačním systémem pro čínský trh

Nokia 3310 s 4G? To není žádný vtip, ale nová verze reinkarnované legendy určené zatím pro Čínu. Navíc i s operačním systémem YunOS.

0

Loňské obnovené vydání legendární Nokia 3310  mělo ohromný úspěch, na konci roku jsme se dočkali inovované 3G varianty, která je již k dispozici i u nás. Pro Čínu bude na konci února dostupná i 4G varianta, k nám se s největší pravděpodobností ale nepodívá.

Nokia 3310 se stala nejsledovanějším telefonem na posledním MWC v Barceloně a pro výrobce HMD Global šlo o marketingovou trefu do černého. Retro letí. Nokia 3310 s 3G navíc vylepšila i rozložení tlačítek a telefon si našel překvapivě širokou zákaznickou základnu od mladých lidí, manažerů až po lidi, kteří si prostě na dotykové mobily nechtějí zvykat.

 

Čína je velký trh a proto i zde dává Nokia 3310 s 4G velký smysl, v mnoha oblastech je to jediná síť s přijatelnou rychlostí internetu, 3G by proto nestačilo. Telefon navíc pohání speciální operační systém YunOS v HTML5, podle prvních fotografií to vypadá, že se ve značné míře podobá prostředí Series 30+, přidává obchod s aplikacemi, předinstalovaný webový prohlížeč i sociální sít Baidu. K dispozici bude na konci února v tmavě šedé a světle modré variantě. Měli byste zájem o 4G variantu Nokia 3310 nebo stačí 3G?

Více o Nokia 3310 4G
Patří do rubriky: Tlačítkové telefony Nokia
Upravit
comments powered by Disqus