Nokia 220 představena: nejlevnější telefon s intenetem

0

Nokia dnes představila Nokia 220, nejlevnější telefon s přístupem na internet. I přes nízkou cenu však nabízí velmi zajímavou výbavu.

Nokia dnes představila Nokia 220, nejlevnější telefon s přístupem na internet. I přes nízkou cenu však nabízí velmi zajímavou výbavu.

Prvním dnes představeným telefonem se stala Nokia 220. Jedná se o nejlevnější telefon z dílen finského výrobce s přístupem na internet.

Telefon má typický vaničkový barevný design. Oproti svým předchůdcům se zabarvila i klávesnice. Telefon tak trochu připomíná Nokia Asha 210 s qwertz klávesnicí. I přes poměrně malé rozměry (116x50x13 mm) se zachoval 2,4 palcový displej s rozlišením 320x240 pixelů, což je na levný telefon poměrně dobrá hodnota. Pod displejem se nachází typickou alfanumerickou klávesnici. Telefon se bude nabíjet pomocí microUSB konektoru vedle kterého se ukrývá svítilna a hudební výstup. Na zadní straně se nachází 2 Mpx fotoaparát a výdech hlasitého reproduktoru.


Největší výhodou Nokia 220 je podpora sociálních sítí a přítomnost úsporného webového prohlížeče Nokia Xpress Browser. Samozřejmostí je dlouhá výdrž, která je zajištěna 1100 mAh akumulátorem, který by měl zajistit dvoutýdení výdrž. Jak je u Nokie zvykem, dočkáme se i  modelu s podporou dvou SIM karet.

Rozruch při prezentaci způsobila cena, která byla nastavena na 29 euro, což je v přepočtu 800 korun. Jedná se o velmi nízkou cenovku, čímž by si mohl model zajistit velmi slušné prodeje. Prodávat se začne tento týden na rozvojových trzích. U nás by se mohl začít prodávat v řádu týdnů.
 
Upravit
comments powered by Disqus