Ninja Strike, rozsekejte svět pomocí fotoaparátu v mobilu

0

Představte si, že svými pohyby můžete ovládat hru v telefonu. Podobné hry už tu byly. Jenomže byly určené jen pro několik přístrojů s polohovým čidlem. Nyní přišla akční hra, která pohyb zaznamenává optikou.

Ninja Stike je nejnovější hrou z dílen eyePlay. Jako jedna z mála dokáže využít integrovaného fotoaparátu a přeměnit jeho optiku na vstupní rozhraní, které rozpoznává, co chcete právě dělat.

Váš ninja musí projít celým světem, aby dokázal porazit všechny zlé nepřátele. Jak to tak bývá, většinou jsou nepřátelé z oboru, a tak je nutné stanout tváří v tvář celému ninja klanu. V jenotlivých lokacích, kterými jsou nejen ulice, podzemní stanice metra a chrámy, jsou také okrajové oblasti džungle a členité auly.

   

Ze začátku se bude zdát průchod mezi jednotlivými levely jako snadný úkol. Zabít v jednom kole desítku ninjů není výrazný problém. Nijak moc se nebrání a občasné mávnutí rukou před objektivem fotoaparátu se může kolemjdoucím jevit, jako že odcháníte mouchy.

 

S následujícími levely se nijové rychle množí a stejně tak se stávají chytřejšími. Často se kryjí, uskakují a s postupnými levely se už také brání útokem na vás. Od určitého místa hry pak musí hráč dobře vážit, zda zaútočí (a tím pádem se stane zranitelným) nebo se bude bránit a o to déle mu bude trvat likvidace nepřátel.

   

Celá hra je ovládaná pohybem ruky před fotoaparátem. Pohyb směrem od sebe přikáže ninjovi vyhodit hvězdici na nepřátele. Ta buď poletí správným směrem (a zasáhne je) nebo poletí směrem špatným a hráč musí vyhodit hvězdici znova Pokud fotoaparát navíc disponuje bleskem, ten automaticky svítí. Díky tomu je hra plně ovladatelná i v noci.

 

O kvalitě nerozhoduje rozlišení fotoaparátu. Rozdíl mezi 1,3MPx fotoaparátem Nokie E50 a 5MPx optikou Nokie N95 jsme nepostřehli. Určité problémy však mohou mít majitelé modelů N93 a N93i, u kterých je čočka fotoaparátu umístěna nevhodně na levém boku přístroje. V tuto chvíli musí mít hráči ruku v přerození poloze, což ubírá na komfortu.

 

Ninja Strike není rozhodně žádnou bačkorou. Autorům hry se musí pochválit nápad a jeho realizace. Stále však ve mně zůstává jakýsi vnitřní rozpor, že mávání by mohlo být zdokonaleno tím, že by hráč mohl pohybem ovlivňovat více pohybů, nejen útok. Třeba se tak dočkáme v druhé generaci hry.

Výrobce: EyeSight
Koupit (3rd):
zde
Licence, cena: Demo, €6,78
Hodnocení 95%

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

 

Upravit
comments powered by Disqus