Nejlepší Seznam čtečku QR kódů stahujte z myNokia.cz

0

Díky jednoduché čtečce od Seznam.cz můžete číst čárové a QR kódy. Po ukončení Nokia Obchodu si ji můžete stáhnout z myNokia.cz.

Co jsou to vlastně QR kódy? Jedná se o novou formu běžných čárových kódů, s tím rozdílem že QR kód dokáže zachytit mnohem více informací, jako jsou například vizitky nebo odkazy na webové stránky. Můžeme se s nimi setkat téměř všude, jak v internetových e-shopech, tak i na ulici, či zajímavém turistickém místě.

 

 

Autoři aplikace mysleli opravdu na vše, hlavně však na rychlost, co se týče skenování, žádné otravné klikání přes menu, stačí spustit, vyčkat až se zinicializuje fotoaparát a může se jít na věc.

Samotné skenování probíhá většinou bez problémů, vyznačený rámec označuje prostor, do kterého se musí kód vejít, v praxi se však nacházel i mimo tento prostor a aplikace s tím neměla sebemenší problémy. Úspěšné oskenování je signalizováno poměrně hlasitým zvukem, který lze naštěstí změnit.

 

 

Podle typu a informací uložených v QR kódu aplikace vyhodnotí o jaký druh informací se jedná a podle toho nabídne možnost další operace. Jedná-li se kupříkladu o vizitku, lze ji uložit do kontaktů nebo na uvedené telefonní číslo rovnou zavolat. Nechybí ani položka sdílet. 


Menu aplikace obsahuje položky týkající se i online vyhledávání kódů na internetu, dále je zde položka historie, možnost přeposlat někomu informace z vizitky pomocí sms, aktualizační tlačítko, a tlačítko nastavení.

 

Po uzavření Nokia obchodu jsme čtečku uložili na náš web, 

 

Upravit
comments powered by Disqus