Návod jak zapnout skryté funkce Androidu Nerušit, Zobrazit procenta baterie a další v Nokia 3, 5, 6, 8

Telefony Nokia mají nainstalovaný čistý Android, který obsahuje skrytý nástroj pro ladění uživatelského rozhraní. Poradíme vám v našem návodu, jak ho zapnout.

V čistém Androidu jsou skryté experimentální funkce uživatelského rozhraní, která lze jednoduše zapnout. Google je teprve testuje a při zapnutí uživatele varuje, že se nemusí dostat do příštích verzí. Jde o zobrazení procentuálního stavu baterie ve stavovém řádku, zobrazení ovládání režimu Nerušit u baterie a nastavení ikon v Oznamovacím centru. 

Ladění uživatelského rozhraní jsme vyzkoušeli na Nokia 8 s nainstalovanou nedávnou aktualizací na Android 8 Oreo, který už má některé funkce běžně v menu. Pokud máte jiný model Nokia, zatím máte stále Android 7, pro který je v nástroji ladění dostupných voleb více. 

   

Jak aktivovat Nástroj ladění uživatelského rozhraní

Stáhněte roletku oznamovacího centra a podržte dlouze prst na ikoně Nastavení. Vydržte až do zobrazení systémové hlášky o aktivaci. Automaticky budete přesměrováni do nové položky nastavení nazvané Nástroj na ladění uživatelského rozhraní.
Najdete ji v Nastavení > Systém.

  • v položce Stavový řádek můžete aktivovat nebo skrýt jednotlivé ikony v liště. Můžete zobrazit procenta baterie (Android 7).
  • v položce Nerušit můžete aktivovat zobrazení ovládání funkce po stisku kláves hlasitosti. Doporučujeme zapnout, jde o šikovné a rychlé přepnutí do režimu Nerušit.
  • v položce Others (pouze Android 7) můžete upravovat notifikace. 

Nástroj ladění můžete stejně snadno deaktivovat v liště oznamovacího centra, která má nyní malou ikonku klíče, podržte ji a nové funkce se opět skryjí. 

Upravit
comments powered by Disqus