Microsoft představil tlačítkový levný telefon Nokia 215

Microsoft představuje super levný telefon s logem Nokia. Model 215 nabídne připojení k internetu a nové aplikace z Lumií, například Facebook Messenger.

0

Nokia 215 se stane levným modelem pro uživatele, kteří nepotřebují velký dotykový displej, ale využijí částečné připojení k internetu.

Design je typický. Do třech barevně odlišených polykarbonátových vaniček se nad ovládacími tlačítky usídlil 2,4 palcový displej. Tloušťka 13 mm a úzké tělo zaručuje pohodlný úchop. Fotoaparát má rozlišení 0,3 megapixelu. Horní strana je doplněná o praktickou svítilnu, hudební výstup a microUSB konektor pro dobíjení. Jak je již u levných Nokií zvykem, baterie o kapacitě 1100mAh udrží přístroj v provozu i několik dní. 

Sám Microsoft model 215 určil jako vstupní telefon do světa intenetu, tedy spíše pro rozvojové země. Kromě vestavěného prohlížeče Opera Mini jsou k dispozici nejpoužívaněšjí sociální sítě včetně Messengeru od Facebooku. Samozřejmostí je možnost doinstalování dalších aplikací přes internetový obchod. Prohlížení internetu bohužel funguje pouze v pomalejší 2G síti, na vysokorychlostní připojení si musíte vybrat jiný model.

 

Nokia 215 se prodává od 800,- v různých barevných variantách i verzi pro dvě SIM karty. U nás tento model může zastoupit i pokročilejší model Nokia 225 nebo Nokia 515. 

Patří do rubriky: Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus