Microsoft představil další levný tlačítkový telefon Nokia 222

Tlačítkové telefony ještě nevymřely, nová Nokia 222 nabídne základní výbavu a pár chytrých funkcí navíc téměř za babku.

0

Microsoft kromě chytrých telefonů stále připravuje levné tlačítkové telefony. Nová Nokia 222 nabídne podobně jako Nokia 215 nebo 225 základní výbavu doplněnou o obchod s aplikacemi, kde například nechybí populární Messenger nebo s nejnovějším modelem propagovaný GroupMe.

 

Nokia 222 nabídne velký 2,4 palcový displej se standartním rozlišením QVGA. Pro nabíjení baterie o kapcitě 1100 mAh slouží microUSB konektor. Vyměnitelná baterie nabídne výdrž okolo 5 dnů běžného používání. Na zadní straně přístroje se nachází hlasitý reproduktor a 2 Mpx fotoaparát pro rychlé momentky. Vnitřní paměť lze rozšířit paměťovými kartami až do velikosti 32 GB, SIM kartu bude potřeba oříznout na formát microSIM.

Telefon běží na hloupém systému Series 30 +, který má v sobě předinstalované jednoduché aplikace od Microsoftu a Opera Mobile Store pro stahování aplikací. Škoda jen, že teflon nedostal do vínku i WIFI. Potěší pohodlné rozměry 116 x 50 x 12,9 mm a hmotnost nicotných 79 gramů.

 

Nokia 222 bude dostupná během září za příjemných 900 korun za běžnou variantu. DualSIM varianta bude zřejmě o něco dražší. Tentokrát jsme se bohužel nedočkali belkého barevného spektra a nové modely budou v prodeji pouze v černé nebo v bílé barvě.

Patří do rubriky: Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus