Kurzy měn: Kalkulačka - převody měn profesionálně

0

Naše vývojářská skupina Mobildrive.cz nezahálí a tak je od ní na Nokia Store další aplikace. Tentokrát se jedná o velice povedeným převodník kurzů měn.

Aplikace, jak již název napovídá, slouží k převodu mezi měnami. Nabídka obsahuje 35 nejdůležitějších měn, u kterých lze dokonce zobrazovat graf vývoje za měsíc, rok nebo celé období. Grafy jsou v závisloti na české koruně. Ale to není vše. Dále aplikace obsahuje jednoduchou kalkulačku se základními matematickými operacemi. Při každém zadání na kalkulačce se druhá měna také přepočítá a tak uživatel ihned vidí rozdíl oproti poslednímu výsledku. Kalkulačka umí pracovat i s desetinnými čísly, která pak v případě potřeby zaokrouhlí.

          

          

Pod čtvrtou položkou v menu se skrývá klasický kurzovní lístek. Uživatel si zde vybírá měny, od které se zobrazí kurzy dalších měn (tj. 1 vybraná měna = X měny v kurzovním lístku). U některých měn může uživatel dokonce zobrazit podrobné info s mapkou, kde se daná měna používá a s zajímavými informacemi o měně.

          

Celá aplikace je udělána uživatelsky velmi příjemně, výběr měn se provádí posouvacím boxem. Po stažení aplikaci může uživatel spustit ihned aplikaci offline, jsou zde nastaveny přednastavené kurzy z 3.5.2012. Při každém spuštění online se do databáze v mobilu načítají aktuální kurzy, proto se občas animace při načítání zasekne, aplikace však stále běží v pořádku dále. Do databáze se pak při ukončování ukládají i aktuálně zvolené měny, takže při dalším spuštění vidí uživatel měny, které minule používal.

Na závěr snad říct jen, že se jedná o velice povedenou aplikaci zdarma. Jedinou nevýhodou je snad náročnost na RAM paměť, za což může z velké části to, že je aplikace psána v Qt Quick.

 


Co na to redakce?

Výrobce: Mobildrive.cz
Download: zde
Systém: Symbian^3, 5th
Cena: Zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Stanislav Skácel: 
S blížícím se časem dovolených aplikace najde uplatnění v nejednom telefonu. Oceňuji možnost volby online nebo offline režimu. Co se mi také líbí, je přehled historie měny. 

 

 

Upravit
comments powered by Disqus