Když se do Nokie N95 nahraje Windows 3.1, nahradí plně funkční počítač

0

Nic mě nepřekvapilo tak, jako titulek, že Nokia "utáhne" i Windows 3.1. Pravda, nejedná se o kompletní reinstalaci a náhradu původního OS, každopádně i emulace stolního systému Windows na mobilním telefonu dokáževyrazit dech na pár vteřin.

Když máte po ruce Nokii N95, datový kabel a počítač, můžete provádět všelijaké experimenty. Poslední úspěch zaznamenali polští nadšenci, kteří skrze zajímavou emulační aplikaci DOSBOX nainstalovali do přístroje zcela fungční verzi operačního systému Windows 3.1.

 

Protože telefon disponuje maximálním rozlišením 640x480 (a to ještě skrze TV-out), je obrazový výstup poměrně neostrý. Na chod systému nemá vliv ani absence dalších periferií jako klávesnice nebo myši. Obojí bylo nahrazeno kurzorovou klávesou.

 

Nokii N95 nedělá výrazný problém ani program Malování, nebo karetní hra Solitare. Navíc když vezmeme v úvahu, že většina symbianových smrtphonů má dnes podobně výkonný hardware jako Nokia N95, mohou být nadšeni především uživatelé Nokií E71, E90 nebo v budoucnu také N97.

 

Chcete-li se o problematice dozvědět více, sledujte web samotných nadšenců. A pak že je Nokia N95 starý a výběhový model.

Patří do rubriky: Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus