Jízdní řády do mobilu (Java)

0
S MHD snadno, rychle a zdarma
V této recenzi se dozvíte o programu MHD, který vám pomůže při vašich cestách městskou hromadnou dopravou. Jedná se o velice jednoduchou JAVA aplikaci, která by měla podle výrobce fungovat na všech přístrojích S60.
S MHD snadno, rychle a zdarma
V této recenzi se dozvíte o programu MHD, který vám pomůže při vašich cestách městskou hromadnou dopravou. Jedná se o velice jednoduchou JAVA aplikaci, která by měla podle výrobce fungovat na všech přístrojích S60.

Jakmile zapnete aplikaci, objeví se úvodní obrazovka, která nabízí možnosti jízdní řády, spoje, odjezdy, změnu data, nastavení, ladění a kolonku o programu. Pod jízdními řády najdete všechny linky, které se v daném městě provozují. Speciální linky jsou zde zastoupeny také. Po zadání si vyberete zastávku, odkud chcete jet a zvolíte další stanici, která následuje po nástupní. Program sám zobrazí aktuální časy odjezdů. Můžete také listovat zpět i dopředu. Po dalším kliknutí  se vám otevře přímo jízdní řád daného spoje. Další možnost spoje se může hodit, pokud nevíte číslo linky, jen název stanice, kterou si vyhledáte a zadáte cílovou zastávku. Program najde nejrychlejší způsob dopravy a příslušnou linku. Pokud odjíždí ze zastávky více linek, zobrazí se všechny.  Změna data je jednoznačná, jelikož program sám přehazuje dny a čas  směrem dopředu, je tato funkce spíše proto, chcete-li vědět odjezd spoje o několik dní dříve. V nastavení si můžete zvolit různé možnosti jako velikost písma, diakritiku, korekci hodin a samostatný čas. Pod laděním najdete informace o verzi programu, kterou používáte, časové  pásmo, ale i stav paměti telefonu. Ostatní informace a město, pro které je program určen, se zobrazí v možnosti o programu.

Program je velmi užitečný, ale bohužel se v něm nedočtete, zda-li jede spoj s bezbariérovým přístupem do vozidla (v normálních jízdních řádech označeny piktogramem invalidního vozíku), což je škoda. Další vadou na kráse je, že nezobrazuje linky jedoucí mimo svoji trasu či do/z vozovny. Takže se vám může stát, že dojedete jinam, než jste chtěli, protože program nezobrazuje doplňující informace. Dalším problémem je menší pokrytí měst a fakt, že je každé město zpracováno ve zvláštní aplikace, takže nemáte všechna data pohromadě. 

Výrobce zatím dostal data od dopravních podniků, které provozují dopravu v těchto městech: Břeclav, Čáslav, České Budějovice, Chrudim, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Kolín, Kutná Hora, Liberec, Olomouc, Pardubice, Plzeň, Polička, Prostějov a Zlín. Na internetových stránkách jsou vždy „čerstvé“ aktualizace, abyste měli jízdní řády stále aktuální. Výrobce poskytuje program zdarma. Stačí stáhnout a vyrazit.

Výrobce programu:
www.thorin.wz.cz
Download: zde(java)

Licence:
bez omezení
Cena:
zdarma 

Upravit
comments powered by Disqus