Jaké novinky můžeme očekávat na MWC 2008?

Již zítra začíná The Mobile World Congress 2008 ve španělské Barceloně. Co můžeme očekávat od tohoto pro výrobce prestižního veletrhu? Zajímavé novinky ze oblasti Symbianu S60, nové telefony, inovované verze operačního a zajímavé programy. S čím vyrukují výrobci letos?

0

Smartphony pro rok 2008

Únorový The Mobile World Congress, též známý jako 3GSM, přináší rok co rok novinky pro celý zbytek roku. Ten loňský přinesl mnoho zajímavých výrobků. Vzpomeňme zejména na trio produktů z řady Eseries - Nokii E61i, E65 a komunikátor E90. Vedle zmíněných "éček" bychom neměli zapomenout ani na první čistě navigační telefon 6110 Navigator. I letošní 3GSM nemá být  nijak slabší. Těšit se můžeme na nové Nokie, Samsungy a plno softwaru.

Samsung vrací úder
Zatím není znám počet připravovaných smartphonů, které by měly být Samsungem na 3GSM představeny. Jistý je pouze vrcholový model G810. Ten posune hranici fotomobilů zase o kousek dál. Fotoaparát má maximální rozlišení pět megapixelů a nabízí trojnásobné optické přiblížení. K dispozici je stabilizátor, makro režim, panoramatický snímek a funkce Best Pic, která umožňuje výběr nejlepšího snímku ze série po sobě jdoucích záběrů. Nechybí xenonový blesk a k dispozici je funkce Auto Face Detection, která dokáže zostřit až několik tváří. V nabídce je i redukce červených očí. V nabíce rovněž figuruje navigační čip GPS, podpora sítí Wi-Fi nebo televizní výstup. To vše uvádí server mobil.cz. Připravovaný Samsung G810 tak má být přímým oponentem hlavně Nokii N95.

  • Rozměry: 104x53x18mm
  • Displej: 2,6", QVGA (240x320)
  • Symbian S60 v3.1 (Feature Pack 1)
  • Interní paměť 150MB, podpora microSD až 8GB
  • konektivita: GSM/UMTS/HSDPA, Wi-Fi b/g, microUSB
  • Navigační čip GPS
  • Fotoaparát 5MPx, 3x optcký zoom, xenonový bles, VGA video (640x480, 30 fps)
  • baterie: 1200mAh

Nokia ve znamení E a N
Nokia připravuje o něco bohatší portfolio smartphonů pro rok 2008. Šušká se především o dvojici nových pracovních nástrojů E66 a E71. Více si můžete přečíst zde. Nokia E66 by měla osvěžit řadu stylových "pracantů" a E71 by zase měla nabídnout plnohodnotnou klávesnici a navigaci GPS. Stranou stát nebudou ani multimediální telefony. Téměř jisté má své představení herní slider N96, který přímo navazuje na Nokii N81 a N95. Z obou si vzal to nejlepší - z Nokie N81 design a ovládací tlačítka, z modelu N95 konstrukci a 5MPx fotoaparát. Více o N96 si můžete přečíst zde.

Během posledních dní se stále více hovoří o fotomobilu nižší střední třídy, který by mohl mít označení N78. Ti, kteří se o něm zmiňují, jej označují za hudební telefon běžné konstrukce s prvky a podobou Nokie N81. Typické by měly být klávesy pro ovládání hudebního přehrávače, 3MPx fotoaparát nebo Wi-Fi. Oficiálního představení se dočká také černá varianta Nokie N82

LG umí
Nejdál ze všech výrobců však zašel výrobce LG. Pro kongres 3GSM chystá totiž velká překvapení. Doslova dechberoucím modelem bude KT-610. Jako jeden z mála nabídne špičkový 2,4" velký VGA displej, navigační čip GPS a plnohodnotnou QWERTY klávesnici. Jako systém bude použit Symbian S60 v9.2 s FP1.

Symbian o krůček modernější
Kromě samotného hardwaru v podobě přístrojů se pozornost bude zaměřovat také k nové verzi Symbianu S60 v3.2 s novým Feature Packem 2. Feature Pack 2 změní kompletní podobu menu díky nové grafice, zvýší komfort při brouzdání internetem, inovuje pohotovostní režim a vylepší multitasking. Více o Feature Packu si můžete přečíst například v tomto článku. Vedle samotného operačního systému se můžeme těšit i na další veřejnou premiéru, tentokrát však už druhé verze navigačního softwaru Smart2Go (znamý též jako Nokia Maps). O Nokia Maps 2.0 zjišťujeme podŕobnosti a připravujeme detailní článek.

Všechny tyto novinky a mnoho dalších uvidíme již na veletrhu 3GSM, který začíná zítra 11.2. a trvá 4 dny. Podívejte se na domovskou stránku The World Mobile Congress.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus