Jak začít se Symbianem: Čtyři praktické tipy pro S60

0
Smartphone nabízí oproti běžnému mobilnímu telefonu více chytrých funkcí, než se na první pohled může zdát. Může se totiž stát, že na některé otázky neodpoví ani manuál. 

Položili jste si někdy podobný dotaz? „Zdá se vám otvírání zpráv příliš dlouhé? Vstup do menu vám více vyhovuje u Series 40? Koupili jste si novou Nokii a nechce se vám zdlouhavě přenášet všechna data přes PC? Nemáte zálohu svých kontaktů a PC je daleko?" Proto jsou tu naše tipy.

Smartphony jsou pokročilé kapesní počítače, které nabízejí více možností. Ruku v ruce jde s vybaveností také komplikovanost samotných nastavení. Uživatelé se často odvolávají na „přítulné“ prostředí Series 40, které je o poznání jednodušší. Podívali jsme se na nejčastější dotazy v naší poradně a připravili jsme odpovědi na některé otázky. 

 

Zdá se vám otevírání aplikací, nastavených na levou kontextovou klávesu, pomalé?
Nastavte si důležitější aplikaci raději na pravou kontextovou klávesu. Levá kontextová klávesa slouží v kombinaci s hvězdičkou (popř. pravou kontextovou klávesou u modelů N95, N95 8GB, N96)  jako zámek klávesnice. Po jejím stisku telefon čeká, zda se chcete rozhodnout potvrzením hvězdičky klávesnici uzamknout, či nikoliv. Dodejme, že toto zpomalení je stadardním chováním a nezpodobňuje samotnou pomalost přístroje.

 

Vstup do menu stiskem středového tlačítka navigační klávesy?
Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje vstup do menu speciálním tlačítkem menu a nepotřebujete pohotovostní režim, nastavte si vstup do menu jako u běžných telefonů stiskem středového tlačítka navigační klávesy. Jen dodám, že přiřazování aplikací jednotlivým směrům navigační klávesy lze měnit pouze při vypnutém pohotovostním režimu. (Pouze u telefonů se Symbianem S60 v3.1, vč. FP1)

 

Bojíte se o své kontakty? Zálohujte je na paměťovou kartu!
Pokud máte pocit, že své kontakty potřebujete mít zálohované na více místech, zálohujte si je i na paměťovou kartu. Po záloze se zobrazí na paměťové kartě ve složce Ostatní, jako nová složka Kontakty. Zde jsou zálohovány všechny kontakty ve formátu *.vcf (VisitCardFile), včetně všech uložených náležitostí. Nechybí obrázky volajících, e-maily, poznámky atd. Postup: Otevřete KONTAKTY – stiskněte Volby - dále Označit a Označit vše.

 

Nyní máte všechny kontakty označeny. Stiskněte znovu Volby –> vyberte Kopírovat kontakty –> Do paměťové karty. Samozřejmostí je možnost následně obnovit kontakty z paměťové karty do telefonu.

Koupili jste si novou Nokii a chcete svá data přenést z původního telefonu do nového?
Použijte aplikaci Přenos dat. Touto aplikací jsou vybaveny i některé Nokie Series 40. Synchronizace probíhá přes bluetooth, nebo infraport. Na novém telefonu spusťte synchronizaci, původní přístroj bude automaticky osloven o spárování. Přesun dat vyžaduje nastavení, které položky se mají do nového přístroje zkopírovat. Je zcela na uživateli, zda si z jednoho přístroje přenese pouze kontakty, nebo celý obsah telefonu včetně kalendáře, hudby, obrázků, poznámek, vyzváněcích tónů a nastavení.

 

Patří do rubriky: Nastavení Symbian
Upravit
comments powered by Disqus