Jak udělat formátování, hard reset Nokia 5800, 5530, 5230 a X6

0

Na fórech se dají najít informace o tom, že pro Nokia X6 nefunguje klasický trojhmat pro dotykové telefony se Symbianem 5th. Trojhmat jsme vyzkoušeli a vy si nyní můžete přečíst, jak na to.

Tři druhy formátování Symbian

Přístroj je v provozu, máte dojem, že nereaguje tak svižně jako dřív, trpí menšími nedostatky, občas se restartuje nebo nejde spustit některá aplikace.


Malý formát, soft reset

Na softwarové klávesnici zadejte:  * # 7780 # , budete zažádáni o bezpečnostní kód, pokud jste ho neměnili, je od výroby nastaven na hodnotu 12345. Přístroj se restartuje, obnoví se základní nastavení, veškerá data i kontakty včetně instalací zůstanou zachována.

Přístroj vykazuje větší nedostatky, pomalu startuje, byl zavirován, nefungují aplikace, nepomáhá malý reset.

Obnovení výrobního nastavení

Na softwarové klávesnici zadejte:  * # 7370 # , budete zažádáni o bezpečnostní kód, pokud jste ho neměnili, je od výroby nastaven na hodnotu 12345. Přístroj se restartuje, vymazána budou veškerá data a kontakty, veškeré instalace, přístroj se nastaví do angličtiny a resetuje se čas a datum.

 

Přístroj nelze zapnout, po startu se objeví pouze bílá obrazovka nebo jen logo Nokia:
Nejčastěji se jedná o chybu instalace na paměťové kartě. Kartu vyjměte a přístroj restartujte, často naběhne. Řešením je formát karty v PC nebo v menu přístroje.

 

Pokud přístroj nenaběhl, nebo má integrovanou paměť (X6):


Obnovení výrobního nastavení trojhmatem

Vyjměte baterii, vraťte ji zpět. Současně tiskněte zelené sluchátko, červené sluchátko a tlačítko fotoaparátu, zapněte přístroj a držte kombinaci až do žádosti o PIN nebo do startu s nastavením hodin a data.

 

K úspěšnému formátu došlo, pokud jste zažádáni o nastavení data a času, jazyka a dalších nastavení.

 

Ve všech případech nedojde k vymazání paměťových médií nebo disků, pouze přístroje. U Obnovení výrobního nastavení doporučujeme po záloze dat také formát těchto paměťových médií nebo disků.

 

Nokia X6 podle některých fór na tento nouzový způsob nereaguje. Nám se podařil formát až na několikátý pokus nastartováním přístroje pomocí dobíječky. Drželi jsme kombinaci tří kláves a namísto spuštění tlačítkem ON/OFF jsme zastrčili dobíječku. Došlo ke startu dobíjení, po odpojení dobíječky jsme za současného držení trojhmatu přístroj spustili a ten naběhl do resetu.

Upravit
comments powered by Disqus