Jak synchronizovat složky a soubory? (2nd, 3rd), nový PC Suite 6.84 umí víc!

Protože se přístroje s60 čím dál více blíží počítači, není žádný problém si přečíst dokument nebo prohlédnout prezentaci, jako na klasickém PC. Má to ovšem i svá úskalí. Pokud totiž změníte data v souboru na telefonu, nemáte je v PC a naopak. Synchronizuje vaše soubory a vy se už nemusíte starat o to, který je aktuální, protože budete mít vždy v obou zařízení nejnovější data.

0

PC Suite dokáže mnoho věcí a od verze 6.84 umí další kousek. Při synchronizaci telefonu totiž můžete zahrnout i jednu složku, kterou chcete mít neustále jak v telefonu, tak v počítači. Její synchronizace pak proběhne vždy, když probíhá synchronizace celého telefonu.

 

Složku v počítači můžete vybrat podle jakoukoliv, můžete klidně vybrat jeden z pevných disků, pokud se vám do telefonu vejde. Jediná nevýhoda je, že můžete vybrat pouze jedinou složku. PC Suite vám sice do telefonu přenese i podložky, které jsou ve vybrané složce, ale jste limitování tím, že musíte ukládat na jediné místo.

 

Umístění souborů v telefonu si vybrat nemůžete, maximálně můžete říci, zda se mají soubory skladovat na kartě nebo v telefonu, ale pokaždé je najdete v kořenovém adresáři telefonu nebo karty ve složce aktovka(při použití vestavěného prohlížeče). Synchronizace probíhá oběma směry, takže pokud soubor změníte v PC, automaticky máte po synchronizaci aktuální verzi v mobilu a naopak.

Podrobný návod najdete zde.

 
Synchronizace složek je možná nejen u nejnovějších telefonů, můžete ji použít i u starších modelů z druhé edice!
Upravit
comments powered by Disqus