Jak skrýt tajné fotografie v telefonu Nokia?

0
O některé fotografie nebo obrázky bychom se neradi dělili. Přišli jsme na způsob, kam obrázky v paměti přístroje uložit, aby se nezobrazovaly v galerii. 

Galerie je sbírkou multimédií. Tato nativní aplikace profiltruje paměť přístroje i paměťové karty a všechny nalezené mutlimediální soubory zobrazí ve virtuální složce - v Galerii. Zatímco u modelů Nseries tvoří galerie efektní 3D podkovu, ostatní modely jednotlivá videa a obrázky zobrazují v seznamu pod sebou.

Aby oči kamarádů a přátel (a nedej bože přítelkyně či přítele) některé obrázky nezahlédly, aplikace Active Notes vybrané obrázky ukryje za nás. Vše zadarmo, bez nutnosti pořizovat drahý jednoúčelový program pro zamykání obsahu.

 

Ukrýváme na dva kliky
Jak jsem již zmínil, aby bylo možné jednotlivé soubory fotek a obrázku ukrýt, je nutné mít v telefonu nainstalovanou aplikaci Active notes. Ta při instalaci vytvoří v paměti přístroje i paměťové karty systémovou složku Activenotes.

 

Active notes, česky Aktivní poznámky, jsou novým standardem symbianových telefonů od roku 2007 (více informací v článku o aktivních poznámkách). Veškerý obsah v této složce je naprosto imunní vůči galeriím v novějších telefonech S60.

 

Pro „ukrytí“ jednotlivých obrázků stačí soubory do této složky jednoduše přesunout. Ty se nebudou v galerii zobrazovat a jediná cesta k nim pak bude přes správce souborů. V přístroji pak můžete mít stovky obrázků, aniž by se některý z nich v galerii vůbec zobrazovaly. Pro úspěšné "zakamuflování" obrázku je nezbytné soubor do složky Activenotes (x:\Activenotes) přesunout, nikoliv pouze zkopírovat.

 

Pokud tento postup nebude fungovat na vašem přístroji, povězte nám to v komentářích pod článkem. Tento návod se týká telefonů se Symbianem S60 v9.1 a novějších. Testováno na Nokii N82 (Nseries), E51 (Eseries) a 6110 Navigator (series).

Upravit
comments powered by Disqus