Jak se budou jmenovat další telefony vyvíjené Microsoftem???

0

Po včerejším oznámení, že Microsoft odkoupí mobilní divizi Nokia, začali všichni spekulovat, jak se budou jmenovat nové telefony. V tomto článku si objasníme nejen tuto otázku.

Po včerejším oznámení, že Microsoft odkoupí mobilní divizi Nokia, začali všichni spekulovat, jak se budou jmenovat nové telefony. V tomto článku si objasníme nejen tuto otázku.

Téma budoucího pojmenování telefonů Nokia bylo zahaleno tajemstvím. Situaci vyjasnila až šéfka marketingu Microsoft.

Značka Nokia pouze pro levné telefony

První důležitá informace, kterou sdělila se týká brandu Nokia. Název Nokia bude dostupný po dobu deseti let pro telefony Asha a telefony se Series 30, se kterými se ovšem do budoucna nepočítá.  Chytré telefony ponesou pouze název Lumia. Nokia Asha se ještě více přiblíží WP. Spekuluje se o ořezaných živých dlaždicích. Pro Nokia Asha by měly být dostupné aplikace Skydrive, Office, Xbox atd.

Lumia se bude vyvíjet ve Finsku i Redmontu

Většina lidí si myslela, že veškerý vývoj se přestěhuje z Finska do Redmondu. Opak je pravdou. Microsoft převzal společně s mobilní divizí Nokia i 32 000 zaměstnanců, kteří budou dále vyvíjet, vylepšovat a  testovat nová zařízení. V kvalitě a originalitě zařízení by se nemělo nic změnit. Díky Microsoftu se (snad) dočkáme inovativnějších zařízení, než kdy dřív

Telefony Lumia by měly dále dostávat speciální aktualizace typu Lumia Amber.

Co bude se současnými modely

Nokia Lumia s WP8 budou dále dostávat aktualizace, jako doposud. Lumia s WP7.8 by měly (spekuluje se o tom) dostat jetě jeden větší update softwaru. Nokia Asha 501 dostane jako jediná novou verzi Asha platform. Aktualizace pro ostatní telefony rozhodně ještě nekončí, a i když nejste majiteli vyjmenovaných zařízení, můžete se těšit na nové aplikace a další novinky. Mcirosoft se o to totiž zavázal ve smlouvě.

Carl Zeiss bude i nadále v telefonech Lumia

I když to není stoprocentně jisté, Zeiss by měl i nadále pokračovat ve spolupráci s Microsoftem na vyvíjení fotoaparátů pro tyto telefony. Doufejme, že se tato informace potvrdí.

Co myslíte, byl to krok správným směrem nebo jen další fail Micorosoftu?

Upravit
comments powered by Disqus