Jak restartovat Nokia N8, X7, E7 a další modely s vestavěnou baterií

0

Některé modely Nokia mají pevně namontovanou baterii, jejíž vyjmutí vyžaduje návštěvu servisu. Pokud dojde k zamrznutí přístroje, podržte 10 vteřin vypínací tlačítko a dojde k odpojení baterie stejně, jako by byla vyjmuta z přístroje. 

V některých případech se může stát, že mobil přestane reagovat na dotykový displej. Může to být způsobeno některou neodladěnou aplikací nebo tématem, přeplněnou operační pamětí nebo neočekávanou událostí uvnitř systému. 

Základním řešením je mobil vypnout a zapnout. Pokud nereaguje na vypnutí, následuje vyjmutí baterie. U modelů Nokia N8, X7, E7 a mnoha dalších je však baterie napevno umístěná v těle přístroje, kterou nelze bez ztráty záruky vymontovat jinde než v servisu.

U přístrojů s baterií napevno podržte na 10 vteřin vypínací tlačítko

Může se stát, že se mobil i přesto stále odmítá vypnout, v takovém případě je nutné provést tzv. soft reset, současně podržet kombinaci kláves Hlasitost dolů + menu + Zapnutí telefonu.

 

Pokud nepomohlo restartování ani soft reset, bude nutné přistoupit ke zformátování přístroje, paměťového úložiště a paměťové karty.

 

Jak na to zjistíte v článku Jak zformátovat Symbian - Obnovení továrního nastavení

 

Pokud máte nějaké dotazy, pište nám do fóra, nepokládejte dotazy do diskuze pod článkem, kde se pravděpodobně nedočkáte tak rychle odpovědi.

Upravit
comments powered by Disqus