Jak obnovit kontakty a nastavení Windows Phone 8 po formátování do továrního nastavení?

0

Windows Phone je po formátování snadné obnovit do původního nastavení včetně kontaktů, sms, kalendáře a obrázků.

Obnovení telefonu do původního stavu po formátování je u Windows Phone 8 velmi snadné. Zálohování kontaktů, SMS a nastavení probíhá automaticky do Microsoft účtu přes internet.

TIP: Formátování (hard reset) Windows Phone

Zálohování

Zálohování je užitečné především pro obnovu telefonu například před opravou nebo pokud se telefon nechová korektně. U Windows Phone se nastavuje automatické zálohování přímo v přístroji Nastavení/Zálohování. Záloha se provádí každý týden a pouze pokud jste připojeni k WIFI. Synchronizace kalendáře a kontaktů probíhá automaticky bez nastavování.  

K tomu abyste mohli zálohovat je potřeba účet Microsoft, který jste si založili během prvního spuštění přístroje nebo po vstupu do Obchodu s aplikacemi. Data se zálohují na OkyDrive a započítávají se do celkového limitu, v základu má každý uživatel zdarma 7GB, povolením zálohování fotografií získáte další 3GB.

  • Seznam aplikací nainstalovaných v telefonu
  • Historie volání
  • Barva motivu
  • Účty nastavené v telefonu bez hesel
  • Oblíbené položky aplikace Internet Explorer
  • Nastavení v rámci celého telefonu, včetně fotek, zpráv, e-mailů a účtů, polohy, aplikace Internet Explorer, zamykací obrazovky, funkce Řeč a dalších

Obnova telefonu

Pokud si jste jisti, že jste vytvořili aktuální zálohu, můžete přistoupit k uvedení telefonu do továrního nastavení v Nastavení/O sytému. Telefon se sám restartuje, zobrazí ozubené kolo a podle množství dat se poměrně dlouhou dobu formátuje. V některých případech uživatelé hlásí neúměrně dlouhou dobu formátování, i několik hodin, které nelze zastavit ani vypnutím a zapnutím přístroje. V takovém případě pomůže tzv. malý formát klávesami.
Mobil vypněte a po dobu deseti vteřin zapněte se současným držením tlačítka snížení hlasitosti. 

Po restartu mobil zažádá o veškerá nastavení jako při prvním spuštění  následné zadání uživatelského jména a hesla k Windows Live účtu. Po přihlášení nabídne obnovení předchozího nastavení a dat. 


V tomto kroku je nutné spustit obnovu ze zálohy, později již není ji vyvolat.  

Obnova nastavení, kontaktů a zpráv probíhá přes mobilní data. Novinkou v aktualizaci Lumia Black je možnost připojení k wi-fi, aby jste šetřili data. Mobil zažádá o vložení hesel k emailu, Faceboku a všem dalším připojeným účtům. Kontakty zůstanou spárované jako před obnovou.

 

Jakmile dojde k obnově nastavení, je možné začít práci s mobilem a zahájí se reinstalace dříve nainstalovaných aplikací. V tomto kroku je vhodné mobil připojit na wifi, aby stahování aplikací zbytečně nevyčarpávalo datový limit od operátora. Některé aplikace se neobnoví, jde o aplikace získané v akci, nebo takové, které již nejsou na Windows Store dostupné nebo nemají odpovídající verzi.

 

Veškeré dříve nainstalované aktualizace firmware včetně Lumia Amber zůstanou zachovány, avšak bez uložených dat, rekordů v hrách a nastavení. Bude pravděpodobně nutné aktualizovat bonusové systémové aplikace a mapy HERE, proto ihned po obnově nemusí být dostupné některé funkce, které doplňuje Nokia do Lumia telefonů navíc. Například nastavení dotyku, Bonus+Info nebo Kontrola úložiště.
K jejich instalaci budete vyzváni automaticky během několika hodin oznámením v aplikaci Store.

 

Znovu také bude potřeba doinstalovat aktualizaci českého slovníku ke klávesnici.

Chybí v tomto návodu něco? Chcete se ohledně obnovy a zálohy telefonu na něco zeptat? Pište do diskuze nebo našeho fóra.

Upravit
comments powered by Disqus