Jak na update programem Nokia Care Suite nového firmware z NaviFirm Plus

0

Mnoho uživatelů čeká na nový firmware pro Nokia telefony i dlouho po jeho zveřejnění. Přinášíme návod krok za krokem jak stáhnout a nainstalovat aktualizaci s předstihem nebo se zbavit úprav operátorů.

Upozorňujeme, že nevhodně zvolenou verzí, nedodržením postupu nebo přerušením během flashování může dojít k nenávratným poškozením mobilu.


Ačkoli je postup velmi snadný a oficiální, doporučujeme ho jen zkušeným uživatelům PC, všechny kroky činíte na vlastní nebezpečí a v rozporu se záručními podmínkami, software je určený pouze servisním pracovníkům.

Po úspěšném přehrání FW lze vždy mobil vrátit do předchozího stavu, přesto DŮRAZNĚ nedoporučujeme downgrade, tedy ponížení verze!

 

Pokud vyberete nevhodnou jazykovou verzi, nahraďte ji jinou. Správná verze je EURO2, češtinu ale obsahuje například verze Austria AT nebo Německá DE. 

 

V ojedinělých případech se může stát, že se telefon přihlásí do PC jako připojený disk a zobrazí se výzva Windows k jeho zformátování. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TUTO VÝZVU NEPOTVRZUJTE, NEBOŤ VEDE K NENÁVRATNÉ SMRTI PŘÍSTROJE!


V takovém případě přeinstalujte ovladače v systému, dokud se mobil nepřihlásí správně v Nokia Care Suite.

 

Jak na instalaci firmware ve Windows 7:

Nokia Care Suite:

  • vyhledejte v Google aktuální verzi Nokia Care Suite 5.0 např. zde a nainstalujte
  • po spuštění vyberte Product Support Tool For Store 5.0 a připojte telefon. Proběhne instalace ovladačů. Pokud se nezdaří, je třeba je doinstalovat ručně ze složky C:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers.
  • po připojení se zobrazí informace o mobilu a verze RM-xxx
  • vlevo dole vyberte Programing>Recovery a stiskněte Find online.
  • v nabídce se zobrazí nabídka FW, v horních polích lze upřesňovat vyhledávání, vyberte zvolenou variantu a stiskněte Download.
  • zahájí se stahování FW v rozmezí od 300 do 450MB, průběh je signalizován v pravém rohu dole Downloads in progress
  • stiskněte Update list, zobrazí se veškeré stažené FW, zvolte správný a stiskněte Start
  • telefon se restartuje a zahájí se flash.
Upravit
comments powered by Disqus