Homescreen Settings - grafická úprava MeeGo

0

Očekávaná aplikace, ve které lze zvolit vlastní pozadí systému, nastavit zobrazení na šířku a další úpravy na domovské obrazovce.

Očekávaná aplikace, ve které lze zvolit vlastní pozadí systému, nastavit zobrazení na šířku a další úpravy na domovské obrazovce.

V základu systému nebylo možné pozadí jednoduchý způsobem změnit, jedna z možných cest byla úprava přes terminál, o které jsme psali již dříve. Nyní přichází nová verze aplikace Homescreen Settings, která pozadí změní naprosto jednoduchým způsobem. Po nainstalování se přidá mezi nastavení systémových aplikací (Nastavení-Aplikace-Home screen). Změna pozadí ale není jediná užitečná funkce této aplikace. V první řadě lze povolit možnost zobrazení na šířku, které samotný systém zatím neumožňuje, a proto se předinstalované aplikace spustí pouze v režimu na výšku.

       

Při změně pozadí zůstává okolo výpisu počasí černý čtvereček, velmi pravděpodobně je to důvod, proč je zde možnost odebrat počasí z domovské obrazovky. Převážná většina textu na obrazovce je bílá, avšak doplňkové popisky jako je čas, odeslání na sociální síť nebo datum je v šedé barvě, a kvůli tomu nemusí text na pozadí vyniknout. Proto aplikace nabízí možnost zapnutí pouze bílého textu. Jako pozadí je možné použít jakýkoliv obrázek z galerie nebo také již předvolené pohybující se "vlny", které jsou ve třech základních barvách N9: černá, červená a modrá. Vlnění působí na pozadí systému zajímavě, i samotná animace je celkem plynulá a výdrž baterie znatelně neovlivňuje.

   

U systémového pozadí lze měnit jas, v případě obrázku z galerie také upravit míru rozostření vůči ikonám a textu. Díky tomu se otevírají možnosti i pro jinak nepoužitelné obrázky, na kterých by byl text hůř vidět. Aplikace jistě potěší všechny majitele N9, velkou výhodu vidím v možnosti přidat libovolné obrázky. Vše funguje perfektně a přesně, v budoucím updatu bych například uvítal možnost změny barvy textu.

Upravit
comments powered by Disqus