Historie Nokia Eseries v roce 2009

0

Minulý rok jsme velmi kladně přivítali modely E66 a E71. Ke konci roku se řada Eseries rozrostla ještě o model E63. V roce 2009 se setkáme s modelem E75. Ale můžeme očekávat i další. Co třeba E72, E77 nebo E80?

Pokud se těšíte na pracovní novinky z žady Eseries, je jisté, že ne nebudou tak technologicky nabité, jak můžeme vídat o vrcholových modelů sesterské řady N. Eseries se drží více vzadu, vybrané technologie tolik nerozvíjí, zato nabízí prvotřídní design, výtečné zpracování krytů a aplikace pro ještě snadnější integraci do firemních sítí.

Již minulý rok jsme mohli vidět uniklé obrázky výsuvného modelu s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí. Modelové označení jasně hovoří o Nokii E75, která bude navazovat nejspíše na ne zcela úspěšný model E70.

 

Připravovaná Nokia bude nabízet podobné funkce jako současný bestseller Nokia E71, tedy 3,2MPx fotoaparát s autofocusem, konečně VGA video, Wi-Fi, potvrzený je také Feature Pack 2, přestože na produktových fotografiích je stále k vidění Feature Pack 1. Při navigaci bude pomáhat elektonický kompas.

 

Čelní stranu pak bude pokrývat numerická klávesnice a čtvceřice rychlých kláves, tak jak je známe třeba z modelu E51. Změnou však bude to, že pouze dvě z nich budou nastavitelné. Zbylé dvě si rozdělí funkci pro vstup do menu a korekční klávesy "delete". Kontakty zcela ztrácejí význam. Nové telefony Eseries umí vyhledávat kontakty psaním z pohotovostního režimu. Pokud se vám tato funkce líbí a nemáte ji, doinstalujte si ji přes aplikaci Handy Shell. Identické dvojče bez výsuvné QWERTY klávesnice bude navazovat na model E51.

 

Očekávat můžeme také model Nokii E77, o které se ví prozatím velmi málo. Informovaný zdroj na světových diskuzních fórech často zmiňuje v souvislosti s připravovanou E77 dotykový displej. Model E77 tedy může být první dotykovým zařízením z řady pracovních telefonů. Jak by taková koncepce měla vypadat, si musíme počkat. Podle feetup.org můžeme Nokii E77 vidět na v únoru v Barceloně.

 

Velmi pravděpodobně také uvidíme nové barvy Nokie E71, o kterých jsme vás informovali už jednou. Jedná se o červenou a černou. Černé varianty se dočká také model E63, jehož černou barvu si můžete probléhdnout na obrázku nebo na videu z CES Las Vegas.

 

Na závěr pouze jen velká rodina Eseries se dvěma visícími otazníky, které budou stát někde mezi nejoblíbenější E71 a nejvýkonnějším modelem E90 Communicator. Naskýtá se také otázka: "Proč máme stále volnou mezeru E8x?"

Upravit
comments powered by Disqus