Grafická změna MeeGo - černý motiv

0

První návod jak na změnu motivu systému MeeGo. Téma upravuje témeř všechny grafické prvky, včetně typu písma. Celý systém tak dostává zcela nový nádech.

První návod jak na změnu motivu systému MeeGo. Téma upravuje témeř všechny grafické prvky, včetně typu písma. Celý systém tak dostává zcela nový nádech.

Při instalaci se pracuje s terminálem, a proto je nutné mít v telefonu aktivovaný vývojářský režim. Dále pak aplikaci pro správu souborů - Filebox (naše recenze), aplikaci Theme Changer a také archiv, ve kterém jsou všechny potřebné soubory (ke stažení zde), včetně PC programu WinSCP.
Změnu zvládne i úplný začátečník, je ale nutné postupovat přesně podle návodu, u příkazů v terminále se musí dodržovat velká a malá písmena a také mezery.

 1. Připojení telefonu k počítači v režimu velkokapacitní paměti - zkopírování složky black-v2_3 kamkoliv do paměti telefonu (nejlépe přímo do MyDocs).
 2. Odpojení telefonu od PC a vytvoření složky ".themes" v adresáři /home/user/MyDocs
 3. Přesunutí složky black-v2_3 do vytvořené složky themes - úplná cesta: /home/user/MyDocs/.themes
 4. Zkopírování složky ".emoticonthemecache" (/home/user/.emoticonthemecache) přímo do složky .themes
 5. Otevření terminálu, přihlášení jako root a zadání následujících příkazů:
 • cp -R /home/user/MyDocs/.themes/black-v2_3 /usr/share/themes/
 • mv -f /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/booting.png /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/booting.png.orig
   
 • cp -R /home/user/MyDocs/.themes/black-v2_3/booting.png /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/
 1. Otevření aplikace ThemeChanger, která má v nabídce motiv Black75 v2.3
 2. Vybrání motivu, jeho aktivace a následný restart telefonu.

Tento motiv z neznámých důvodů poruší všechny emotikony, proto je nutné je znovu obnovit v aplikace ThemeChanger tlačítko Fix Emoticon cache.

 

Poté je již motiv plně funkční. Hlavní změny jsou především v černém pozadí, jiném typu písma a také změna barvy stavu signálu. Autor si také hrál s detaily, proto lze najít změny také ve výpis hovorů nebo u dalších aplikací.

   

Pokud se chcete vrátit k původnímu motivu, stačí otevřít aplikaci ThemeChanger, vybrat motiv Blanco a aktivovat ho. Následně otevřít terminál a zadat tyto příkazy:

 • mv -f /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/booting.png /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/booting.png.fdb
   
 • mv -f /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/booting.png.orig /usr/share/themes/blanco/meegotouch/images/system-services/booting.png
     

I při této změně je nutné znovu obnovit emotikony v aplikaci ThemeChanger.
Všechny úpravy provádíte na vlastní riziko, server myNokia a autor nenese odpovědnost za případné škody způsobené modifikací systémových souborů.

Upravit
comments powered by Disqus