Focení mobilem 1. Kvalitní fotka objektu v místnosti

Připravili jsme pro vás ve spolupráci s Nokia seriál na pokračování o focení. Rádi bychom pomohli běžným uživatelům vytvářet kvalitní fotografie nejen s Nokia mobily. 

0

Za většinou profesionálních produktových fotografii stojí výborný fotoaparát, dobré osvětlení, ateliér a mnoho objektivů. Srovnatelných fotografii se ale dá dosáhnout i doma, stačí k tomu dost trpělivosti, Nokia N8 a dobré nápady.

 

Klíčovou roli u fotografie hraje pozadí

Ke stěně připevněte kousek bílé látky nebo papíru, aby vytvořil mírný půlkruh. Dávejte pozor na uchycení, materiál by neměl být úplně napnutý, ale také se nesmí muchlat. Barvu pozadí lze libovolně měnit, nejlepší je ale bílá.

V interiéru je důležité osvětlení

Nefotografujte na místě, které je ostře osvětleno venkovním světlem, vyberte si mírné šero. K nasvícení používejte alespoň 2 žárovky z různých umístění, tím dosáhnete rovnoměrného osvětlení bez stínů. Světlo se dá zmírnit pomocí průsvitného papíru, který položíte před žárovku.

 

Nezoomujte, nemáte optický objektiv

Při fotografování konkrétního objektu rozhodně nepoužívejte zoom, vždy je lepší postoupit k objektu blíž. Použijte fantazii, nebojte se část objektu oříznou, přiblížit se k němu extrémně blízko, získáte zajímavé makro záběry. Když fotíte osobu, je důležitá ona, ne okolí.  Více jsme se zoomem zaobírali zde.

 

 

 

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus