First Aid - první pomoc do kapsy

0

První pomoc patří k základním znalostem každého člověka. Čas od času ale při nenadálé situaci lidé zpanikaří, proto je nutná domací příprava. Aplikace First Aid zodpoví interaktivní formou nejčastější otázky včetně hlasového doprovodu.

První pomoc patří k základním znalostem každého člověka. Čas od času ale při nenadálé situaci lidé zpanikaří, proto je nutná domací příprava. Aplikace First Aid zodpoví interaktivní formou nejčastější otázky včetně hlasového doprovodu.

S aplikací First Aid se naučíte, jak správně poskytovat první pomoc. Ovšem pokud nastane mimořádná situace, bývá často pozdě, proto je vhodné věnovat se tomuto tématu i doma. Byly napsány stovky stran příruček, ale nikdo je nečte, Finnish Red Cross společně s Nokií připravili šikovnou aplikaci, kde je nashromážděno množství praktických rad.

 

Obecně o aplikaci 

Prostředí aplikace je příjemně plynulé a optimalizované pro Symbianová zařízení. Všechny položky jsou velké tak akorát na prst, hravě se do nich trefí i lidé s horším zrakem. Struktura aplikace je rozdělena na tři základní položky určené k první pomoci, nechybí možnost vyhledávání či změna jazyka. Po klepnutí na vyhledávací lištu vyjede dotyková klávesnice nezávisle na interní. First Aid se nabízí ve třech jazycích, z nichž je angličtina pro tuzemského konzumenta nejvhodnější. 

  

1. Okamžitá první pomoc

První oddíl se týká obecně známých faktů jako je uvolňování dutiny ústní, uvedení do stabilizační polohy, resuscitace či krvácení. Pro ilustraci vždy najdete charakteristický obrázek pro určitý úkon, kdyby jste náhodou popisu plně neporozuměli. Hlasový komentář pro zájemce je tu k dispozici také.

  

2. Ostatní typy první pomoci

Druhý blok se týká méně častých potíží, kam se řadí hypoglykemický šok, krvácející rány, zlomeniny, popáleniny nebo otrava. Opět nechybí vhodná doplněná ilustrace a hlasový popis.

  

3. Chování při mimořádné události

Poslední oddíl v podstatě shrnuje předchozí dva bloky. Stručně informuje o tom, jak se vlastně zachovat při dopravní nehodě nebo volání na nouzovou linku. 

  

Co se neztratí ...

V aplikaci najdeme i některé fičury. Jak už jsem předtím zmínil, můžeme vyhledávat. Vyhledávání je realizováno pomocí písmen obsažených ve slově. Nezávisí tedy na přesném pořadí ve slovním spojení. Zaujme rovněž odkaz k první pomoci online, webová stránka je ovšem nabízena ve finštině nebo švédštině. 

 

Závěr

Tři hvězdičky získala aplikace oprávněně. Sice není nabízena v češtině, ale vykompenzuje to bezplatnou dostupností a praktičností. Jedná se o perfektně zpracovanou aplikaci plnou kvalitních informací, které se opravdu neztratí.
 

Co na to redakce?

Libor Žuffa

Výrobce: Finnish Red Cross
Download: zde
Systém: Anna, Belle
Cena: 0 Kč

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Aplikace je velmi přehledná a jednoduchá k ovládání. Kde je potřebné, je uvedena i ilustrace daného problému. Ovšem je pouze v angličtině, což je velká škoda. Každopádně můj osobní názor je takový, že v těchto situacích nikdo nebude šmátrat po telefonu, ale měl by je mít alespoň okrajově v hlavě. Takže jako pomocník při učení základních postupů první pomoci je aplikace výborná.
Upravit
comments powered by Disqus