E-Series

0

Ukradli vám telefon, nebo jste jej někde ztratili a nepřejete si aby vám někdo prohledával jeho obsah? E-Series jsou vybaveny zamykáním na dálku a zároveň zašifrují i paměťovou kartu. 

Ukradli vám telefon, nebo jste jej někde ztratili a nepřejete si aby vám někdo prohledával jeho obsah? E-Series jsou vybaveny zamykáním na dálku a zároveň zašifrují i paměťovou kartu. 

 Využití této funkce (je součástí menu) nechám na vás, někomu se hodí prostě zamknout telefon před manželkou pokud jej zapomene doma, popřípadě na návštěvě nebo schůzce. Jak samotná funkce funguje? Pokud se tedy rozhodnete svůj přístroj zablokovat, stačí vzít jakýkoli mobilní telefon který je zrovna po ruce a napsat sms se zvoleným heslem a odeslat na své číslo. O zamknutí vašeho přístroje budete informování příchozí sms zprávou z vašeho zablokovaného telefonu. 

Jak na to?

Nejprve musíte zadat kód pro zamknutí telefonu: Menu - Ovlád. Panel - Nastavení - Obecné - Zabezpečení - Telefon a Sim karta - Zamykací kód. Zde změňte zamykací kód. Standardně je nastaven na 12345 Tento vámi změněný kód bude sloužit pro odblokování zaheslovaného telefonu.

Po změně kódu rolujte o dvě položky níže a zvolte: Vzdál. zamykání telefonu-Zapnuto, nyní bude telefon požadovat Zprávu vzdáleného zamykání a zde zadejte slovo, které bude sloužit k zablokování pomocí sms z jiného telefonu a následně zamykací kód, který jste si sami zvolili.

K samotnému zablokování stačí napsat na jakémkoli telefonu zprávu s heslem (v našem případě mynokia) a odeslat na váš telefon. Po zablokování vám dojde potvrzovací sms o zablokování telefonu a zašifrování paměťové karty. Vše proběhne v naprosté tichosti.

Nemusíte mít obavy z neustálého odemykání pomocí kódu, stačí jednou zadat kód telefonu a do dalšího zašifrování o této funkci nevíte.

Aplikaci nenabízíme ke stáhnutí, je součástí funkcí E-Series.

Upravit
comments powered by Disqus