Dvacet nejlepších her pro Symbian^3: Část první

0

Top dvacítka výborných her pro dotykový Symbian. Na své si přijdou hráči téměř všech žánrů, od sportovních her až po logické.

Top dvacítka výborných her pro dotykový Symbian. Na své si přijdou hráči téměř všech žánrů, od sportovních her až po logické.

Výběr nejlepších her pro Symbian^3 dokáže zaplnit volné chvíle strávené s telefonem na několik měsíců dopředu. Do seznamu se samozřejmě nevejdou všechny dobré hry, proto jsme vybrali nejzábavnější. Pořadí je čistě náhodné a nemá žádnou souvislost s kvalitou hry.

1. Pro Evolution Soccer

Jeden z nejlepších fotbalů napříč všemi platformami je právě PES. Jedinečná hra se skvělou grafikou nabízí hodiny hratelnosti. Na výběr je několik režimů včetně úplné sezóny v nejslavnějších ligách světa. Své parádní gólové momenty si můžete uložit v záznamu a nechat vyniknout své hráčské umění i před kamarády. 

V Nokia obchodě bohužel nedostupné, nutno stahovat jinde

2. Hockey Nations

Pokud byl PES nejlepší fotbalovou hrou, Hockey Nations je jednoznačně nejlepším hokejem. Na výběr je opět několik herních módů včetně sezóny, případně mezinárodního turnaje, kde si samozřejmě můžete zahrát i za Českou republiku. Ovládání je stejně jako v případě Pro Evolution soccer velice jednoduché.

Stahovat můžete zde

3. Micropool

Hra Micropool je velice jednoduchý klasický billiard se čtyřmi režimy, z nichž speed a killer jsou pro opravdu zkušené hráče. Za zmínku stojí grafické provedení a vcelku dobře zpracovaná fyzika odrazů a pohybu koulí.

V Nokia obchodě bohužel nedostupné, nutno stahovat jinde

4. Angry Birds Seasons

 V seznamu samozřejmě nesmí chybět dnes už klasičtí naštvaní ptáci Angry Birds. V této verzi máte na výběr z ze všech dostupných kol s nejrůznější tématikou. V každé sezóně máte po jejím dokončení k dispozici také bonusová kola. To ovšem pouze v případě, že splníte stanovený počet získaných hvězdiček. Nedoporučujeme se o to snažit cholerickým hráčům, jejich telefon by totiž nemusel přežít :-).

Stahovat můžete zde , dostupných několik verzí

5. Cut The Rope

O graficky i hratelně velmi povedené hře Cut the rope jsme už psali. Cílem každého kola je získat sladký bonbón do tlamy příšerky. Zní to jednoduše, ale úspěšné dokončení je mnohdy extrémně náročné a nestane se, že byste prošli všemi koly bez zaváhání. Hra se ovládá pouze pomocí gest, kterými trháte lana nebo praskáte bubliny. Ve hře překvapí výborná fyzika, se kterou budete muset často spolupracovat.

Stahovat můžete zde

6. Tennis in the Face

Další z her, která kombinuje výbornou hratelnost s krásnou grafikou. V podstatě je Tennis in the Face převlečené Angry Birds. Za úkol máte srazit všechny protivníky pomocí tenisových míčků, případně výbušnin. Na splnění kola pak můžete použít jen určitý počet těchto zbraní. Ve hře je několik desítek kol, která se stávají postupně obtížnější. Ve hře je opět kladen velký důraz na fyziku. To znamená, že odrazy míčku by měly být "fyzikálně" podloženy a neodráží se jak se mu zlíbí.

Stahovat můžete zde

7. GT Racing: Motor academy

Vcelku pěkná a propracovaná hra s ucházející se grafikou a výbornou možností pohledu z kokpitu aut. K závodění je velký počet nejrůznějších tratí a ještě větší množství automobilů, se kterými můžete hrát. Hra GT Racing: Motor academy patří společně s NFS: Shift k nejlepším závodním hrám pro Symbianové telefony.

Stahovat můžete zde

8. Need for speed: Shift

Klasika známá především z konzolí a počítačů patří k naprosté špičce mezi závodními hrami. K dispozici jsou nejrůznější vozy, na kterých je možné provádět tuning v několik oblastech. Zároveň jsou zde odlišné druhy závodů od klasických na počet kol až po závody ve smyku.

Stahovat můžete zde

9. Gears

Krásná a velice chytlavá logická hra, jejímž cílem je spojit ozubenými koly hnací a hnaná kola. Ve hře Gears je dostupných 70 levelů, které vás zaměstnají na několik dní, jelikož obtížnost některých je opravdu ohromná. 

Stahovat můžete zde

10. Texas Hold'em poker 3

Výčet zakončíme nejlepší pokerovou hrou Texas Hold'em poker od Gameloftu. Nabízí několik propracovaných druhů her s velkou škálou obtížnosti. V pozdějších úrovních kariéry se obtížnost zvyšuje a nikdy si nebudete jisti, jestli není krok soupeře pouze blafováním. 

Stahovat můžete zde

Upravit
comments powered by Disqus