Duel Nokií 6220 Classic a E66

0

Chcete si pořídit telefon do 10.000 Kč a máte více adeptů? Pokud přemýšlíte o Nokii 6220 Classic nebo manažerském slideru E66, připravili jsme jejich porovnání. Telefony si nejsou podobné,o to víc se liší a mnohé rozdíly překvapí.

Chcete si pořídit telefon do 10.000 Kč a máte více adeptů? Pokud přemýšlíte o Nokii 6220 Classic nebo manažerském slideru E66, připravili jsme jejich porovnání. Telefony si nejsou podobné,o to víc se liší a mnohé rozdíly překvapí.

Na úvod začneme tím co vás po zapnutí telefonů upoutá jako první, jsou to zcela rozdílné ikony a jiná struktura menu. Ikony nepovažujeme za zásadní rozdíl po změně motivu můžete mít u obou přístrojů shodné. Rozdílné menu spočívá v aplikacemi nabité E66  ta pro jejich množství musela vytvořit nové složky Menu, Komunikace, Připojení, Média a GPS. Nokia 6220 Classic si vystačí v menu s aplikacemi místo těchto složek.

 

Pohotovostní režimu u 6220 Classic vs. E66 - Menu 6220 Classic vs. E66

E66 mistr ve vyhledávání kontaktů. Pokud na úvodní obrazovce začnete psát jméno telefon vám automaticky nabídne kontakty které se nabízejí pod zadanými znaky ale současně nabízí i číslo které jste zadali. To všechno bez nutnosti otevření kontaktů jako v 6220c. Další výhodou E66 je tlačítko Kontakty, při krátkém stisku se otevřou kontakty při dlouhém stisku se otevře menu pro vložení nového kontaktu. Stejně funguje tlačítko kalendáře krátký stisk kalndář, dlouhý vložení nové události. E-mailové tlačítko krátký stisk čtení e-mailů, dlouhý stisk psát nový e-mail. Standardní součástí E66 je například také aplikace Hlasová pomoc. Do Nokie 6220 Classic ji nedoinstalujete ani zpětně.

Softwarové výhody Nokie E66:

      

Vyhledávání kontaktů na úvodní obrazovce je neocenitelně rychlé a intuitivní vylepšení. V prohlížeči přehraje YouTube videa. Množství kancelářských aplikací.

 

Softwarové výhody Nokie 6220 Classic:

    

Svislý pohotovostní režim v "Klasiku" je novinkou Feature Packu 2. Ale třeba taková V-formace v menu je návyková funkce třeba pro ženy. Vypadá efektně a zároveň ukazuje obsah podložek. Obrázek volajícího na celém displeji určitě vypadá lépe než malé okénko 10x10 pixelů.

Kancelář a internet
Záměrně dávám tyto dvě položky dohromady, pokud chcete skvělý internet a e-mail v mobilu, musí je kancelářské aplikace vhodně doplňovat. Přestože v obou telefonech je instalován kancelářský balík Quickoffice a Adobe PDF, nejsou výsledky stejné. Některé přílohy e-mailů, které nebyly pro E66 problém otevřít byly pro 6220c nad jeho síly.

Využití pohybového čidla u E66 je snad nejpropracovanější ze všech současných Nokií. Při příchozím hovoru otočením telefonu displejem dolů utišíte vyzvánění ( nikoli odmítnete hovor). Tuto volbu můžete v nastavení vypnout. Rotace displeje v závislosti na poloze telefonu dnes nikoho nepřekvapí ale v případě E66 se šlo ještě dál, pokud pracujete s telefonem a dáte si pauzu delší než je podsvícení displeje po opětovném uchopení telefonu se automaticky rozsvítí displej. Po aktivaci spořiče se již displej nerozsvítí. Nokia 6220Clasic čidlo nemá.

Rozdíly ve zkratce:

V čem je lepší 6220 Classic                                        V čem je lepší E66

+ Obrázek volajícího přes celý displej                        + Kancelářské aplikace

+ více možností rozvržení menu                                   + Internet

+ Svislý pohotovostní režim                                           + Práce s kontakty e-maily

+ Přehraje větší videa (VGA)                                          + Hlasová pomoc (v češtině)

                                                                                            + Využití polohového čidla

                                                                                            + Kalendář

                                                                                          

Upravit
comments powered by Disqus