Detailní představení Nokia 8 Sirocco, královny čistého Androidu

Nokia 8 Sirocco se stane novým vlajkovým modelem výrobce pro rok 2018, nabídne skvělý duální fotoaparát a aplikací Camera Pro, zaoblený displej a nejnovější Android 8.1 Oreo.

Minulý rok jsme chválili kvalitní a precizní konstrukci všech modelů Nokia a tušili jsme, že v HMD Global hledí k vyšším cílům. Nová Nokia 8 Sirocco se může stát jedním z nejstylovějších modelů na trhu.

Design až na prvním místě

Tělo Nokia 8 Sirocco je z přední části i vzadu z 95 % vyrobené ze skla Corning Gorilla Glass 5 uzavřené v tenkém ocelovém rámu.

  • 140.93 x 72.97 x 7.5 mm

  • 5,5" QHD pOLED displej, 16:9

V nejširším místě je pouze 7,5 mm tenký, šířka se zastavila na 72,9 mm a výška na 140,9 mm. Zaoblené hrany v mnohém připomínají vlajkové lodě od Samsungu, 5,5" QHD pOLED displej Nokia 8 Sirocco má ovšem standartní poměr 16:9 a hranaté rohy. 

 

Zajímavým detailem jsou boční tlačítka, která v podstatě kopírují linii ocelové lišty, stejně tak se návrhářům v HMD podařilo zamaskovat předěly kvůli anténám pro příjem signálu. Velkou výhodou oproti již prodávané Nokia 8 se stane i certifikovaná odolnost proti vodě a prachu IP-68.

 

Symetrický design narušuje na zadní straně duální fotoaparát a čtečka otisků prstů, na hranách kromě tlačítek nalezneme již pouze USB-C konektor. Hudební výstup chybí.

 

Bude mít skvělý fotoaparát?

Nokia 8 Sirocco má 12 Mpx duální fotoaparát (12 MPx běžný snímač a 13 MPx telefoto) doplněný o dvoubarevný LED blesk, opět vyvinutý ve spolupráci s Carl Zeiss. Telefoto kamera zajistí dvounásobný bezztrátový zoom.

  • 12 MPx hlavní fotoaparát, 1.4um, 2PD, f/1.7
  • 13 MPx telefoto, 1.0um, f/2.6
  • Přední kamera 5 MPx, blesk v podobě krátkého rozvícení displeje

Zřejmě největší novinkou je přítomnost nové aplikace Pro Camera, která kopíruje bývalou Lumia Camera známou ze zařízení s Windows 10 Mobile. Umožňuje manuální nastavení ISO, vyvážení bílé, délku závěrky, kompozici. Video lze natáčet v maximálním rozlišení 4K i pro Bothie.

Přední kamera má rozlišení 5 megapixelů a nabídne široký úhel záběru 84°. 

 

Stejně jako u Nokia 8, i zde HMD nezapomnělo na nahrávání zvuku. Telefon nabídne tři mikrofony a navíc možnost manuálně ovládat, který během natáčení videa bude využíván. 

 

Výkonu na rozdávání

Nokia 8 Sirocco nabídne stejný procesor Snapdragon 835 jako loňský model, nově doplněný o 6 GB RAM. Pro aplikace a soubory bude k dispozici 128 GB paměti. Ačkoli nejde o nejnovější procesor, díky dobré odladěnosti bude výkonu rozhodně dostatek. 

 

Konektivita je obdobná jako u jiných vlajkových lodí, všechny možné frekvence mobilních sítí i WiFi, nejnovější Bluetooth 5.0, GPS i NFC.

 

Vzhledem k použití skla došlo i konečně k návratu Qi bezdrátové dobíjení. Baterii s kapacitou 3260mAh je navíc možné dobít za 30 min z 0 na 50 %, samozřejmě pouze s podporovanou nabíječkou.

Nokia 8 Sirocco se dostane na trh s Androidem 8.1 Oreo, poprvé bude patřit do rodiny Android One, což znamená, že aktualizace bude dostávat v podstatě ve stejnou dobu jako telefony Google Pixel.

Více info na webu Nokia

Dostupná na konci dubna

Nokia 8 Sirocco se dostane na náš trh zřejmě na přelomu přelomu dubna a května za cenu okolo 19 000 Kč pouze v černé variantě, jiná se vzhledem k náročnosti výrobního procesu zatím vyrábět nebude. Líbí se vám nová Nokia 8 Sirocco?

Zdroj: Fotografie: The Verge
Patří do rubriky: Nokia
Upravit
comments powered by Disqus