Co znamenají Nokia series, historie modelů

0

Cílem nové nomenklatury firmy Nokia je zeštíhlení portfolia nabízených přístrojů. Ovšem, kdo se má ve všech těch spletích zkratek vyznat? Přinášíme vám praktického pomocníka a věříme, že vám jistě pomůže s výběrem ideálního mobilního telefonu.

Staré značení přístrojů pomalu, ale jistě, nahrazuje přehlednější řazení. Do budoucna dojde k zeštíhlení pestré nabídky mobilů Nokia. Avšak čekají nás ještě velké změny. Některé modely s identickým názvem, výbavou a funkcemi budou totiž dostupné ve dvou variantách. 

Historie modelů Nokia se Symbian S60

Také zařazení do určité "series" bude hrát zásadní roli. Kdo je pracovně vytížen - sáhne po "E", naopak více aktivní volí "N", náruživí posluchači "X" a "C" vzniklo hlavně pro uživatele, kteří chtějí být neustále na příjmu. Kolem pomyslného komínu "S" se stále točí jen spekulace. 

S novou nomenklaturou se definitivně stírají číselné rozdíly mezi Symbianem a Series 40. Ale všeobecně se dá říct, že funguje přímá úměrnost, čím nižší číslo, tím nižší třída.

Tyto prostředky pomohou potenciálnímu zákazníkovi vybrat přístroj přesně podle jeho gusta.

 

Communication

Třída "C" vznikla jako jakýsi kompromis mezi sériemi "E" a "N". Nabízí od každého něco. Primárně je určena ke komunikaci; vestavěné jsou aplikace ovládající sociální sítě včetně Facebooku a dalších moderních prostředků. Váš stav můžete aktualizovat jak pomocí numerické, tak QWERTZ/ QWERTY klávesnice. Fotoaparát využijete převážně na momentky, shlédnete i kratší video. 

 

Nejnižším modelem je Nokia C1 - určena převážně pro rychle se rozvíjející trhy, minimum kousků je určeno pro Evropu. Za zmínku stojí také C3, C5 a C6. Vrchol pomyslné pyramidy zdobí Nokia C7, která se bude moc chlubit Symbianem^3 a OLED displejem.

 

Enterprise

Telefony této kategorie jsou pro manažery jako stvořené. Malé, střední, velké firmy, ale i jednotlivci si oblíbili právě přístroje s "E" v názvu. Vytížení majitelé se mohou na svůj přístroj plně spolehnout. Díky výkonné baterii umožňuje být přístroj neustále na příjmu. Poskytuje jim malou kancelář včetně rychlého přístupu k emailu, kdykoliv a kdekoliv. Kvalitní kovové tělo vydrží i sebevětší incidenty, které jsou na denním pořádku.  

 

Nejoblíbenějším mobilem všech dob byl komunikátor Nokia E90, na který manažeři dodnes nedají dopustit. Velmi oblíbená je stále Nokia E72, která byla vytvořena na koncepci téměř identické sestry E71. V řadě je umístěna nejníže E5 - nástupkyně E63. Avšak navzdory nízkému číslu oslňuje 256 MB operační paměti, zvládla totiž rekord v multitaskingu s více než 70 spuštěnými operacemi najednou. Naopak  v tomto segmentu bude kralovat Nokia E7, která je považovaná za nástupkyni legendární E90.

 

Entertainment

Nejpočetnější a nejrozšířenější řadu čeká výrazná proměna. Z desítek modelů zbydou "pouze" dvě dotykovky. "Nko" je primárně zaměřeno na zábavu a vše kolem ní. Přístroje jsou osazeny optikou Carl Zeiss a autofocusem včetně kvalitního čipu samotného fotoaparátu. Milovníci multimédií budou ve svém živlu. Náruživí hráči si také přijdou na své - spektrum Symbianových her a aplikací je velmi široké. Nejúspěšnějším telefonem této řady byla ve všech ohledech dokonalá N95. 

V prodejích se brzy objeví Nokia N8, která by měla v úspěšné tradici pokračovat. Přináší nový operační systém Symbian^3, který nabízí mnohé přednosti. Na konci roku by měla být oficiálně představena Nokia N9 s procesorem o tepu 1 GHz a operačním systémem MeeGo - vrcholem této řady.

 

Multimedia  

Kategorie zaměřená převážně hlavně na "teenagery," kteří od svého telefonu vyžadují maximální možnosti. Přístroje obsahují kvalitní fotoaparát, paměť rozšířitelnou až na 32 GB, jenž pojme velké množství dat - převážně multimédií. Samozřejmostí je dobrá hudební výbava včetně skvělých reproduktorů a 3,5 mm jackem na jakákoli sluchátka. Nástupci čtveřice telefonů 5230, 5250, 5530 a 5800 budou situováni už v této řadě.

Nejníže stojí nadupaná X2 s 5 Mpx, na samém vrcholu ční Nokia X6 s kapacitním dotykovým displejem.

 

Upravit
comments powered by Disqus