Co možná nevíte o Ovi Store

0

Ovi Store urazil dlouho cestu od oficiálního spuštění v roce 2009. Počet podporovaných zařízení se téměř zdvojnásobil, počet zainteresovaných operátorů ztrojnásobil a počet jazykových mutací se dokonce zvětšil šestkrát. Tento článek je odpovědí především pro kritiky, kteří Ovi store zatracují.

Ovi Store urazil dlouho cestu od oficiálního spuštění v roce 2009. Počet podporovaných zařízení se téměř zdvojnásobil, počet zainteresovaných operátorů ztrojnásobil a počet jazykových mutací se dokonce zvětšil šestkrát. Tento článek je odpovědí především pro kritiky, kteří Ovi store zatracují.

Ovi Store, portál s mobilním obsahem pro telefony Nokia, byl založen 26. května 2009 a během prvních 2 týdnů ho navštívili uživatelé ze 152 zemí. V té době jste si mohli software stáhnout do 75 přístrojů Nokia. Web byl přístupný v 5 jazykových mutacích, podporoval mobilní platby od 27 mobilních operátorů a nejoblíbenější kategorií podle počtu stažení byly aplikace. 

Těmi nejstahovanějšími byly PhotoTwister a Gravity. Co se týče národnosti uživatelů, nejčastěji Store navštěvovali lidé z Německa, Itálie, Španělska, Velké Británie a USA. 

Současnost
Nyní vítá Ovi Store denně přibližně 200 000 uživatelů. Těch je na Obchodě už více než 140 milionů, a to ze 190 zemí. Celá služba se jim tedy musela přizpůsobit. Ovi Store lze v současné době používat v 30 jazycích (včetně češtiny) a za aplikace mohou uživatelé pohodlně platit jak mobilními platbami u 91 operátorů z 27 zemí, tak i kreditními kartami. 

Vývojáři
Přestože celkový počet vývojářů, kteří publikují na Ovi Store, není k dispozici, existuje už seznam 70 developerů, jejichž aplikace si stáhlo více než 1 milion lidí. 39 z nich je z Evropy (bohužel žádný z ČR ani SR) a Afriky,14 z USA, 10 z Asie a 7 z Číny. Mezi nejstahovanější se řadí produkty společnosti Offscreen s přibližně 45 miliony stažení. 

Statistika obsahu
Denně je registrováno více než 2,3 milionů stažení (v červnu 2010 to bylo přibližně 1,7 milionu). Průměrný uživatel si stáhne 2,6 aplikace (myšleny aplikace, hry i další obsah dohromady) za jednu návštěvu, za měsíc si takto stáhne 8,5 aplikace. 85 % přihlášených uživatelů se vrací na Ovi Store pravidelně. 90 % uživatelů používá Ovi Store ve svém jazyce.

75 % veškerého stahované obsahu tvoří aplikace a hry. Hry jsou nejoblíbenější kagorie v počtu stažení u placeného obsahu, aplikace pak dominují u neplaceného obsahu. 

Statistika přístrojů
Ovi Store podporuje více než 135 přístrojů, přes 70 z nich jsou telefony se Symbianem. 6 přístrojů z TOP 10 nejpoužívanějších jsou dotykové telefony, konkrétně: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97, Nokia N97 mini, Nokia 5530 XpressMusic, Nokia 5230 Nuron a Nokia X6. 

Předními telefony E-Series na Ovi Store pak je trojice Nokia E63, Nokia E71 a Nokia E72. Nokia 5130 XpressMusic a Nokia 2700 classic jsou potom nejpoužívanějšími zástupci z řady Series 40.  

Statistika trhů
Nejaktivnější země na Ovi Store jsou: Čína, Německo, Indie, Indonésie, Itálie, Saudská Arábie, Thajsko, Turecko, Velká Británie a Vietnam. V zemích, kde je k dispozici placení pomocí Premium SMS, využívá tuto metodu placení 2/3 uživatelů. Takto platit lze i v ČR

Mezi země, ve kterých nelze nakupovat placený obsah, patří: Brazílie, Indonésie, Jižní Korea, Libérie, Lybie, Filipíny, Turecko a Ukrajina. 2 z těchto zemí jsou přesto v TOP 10 nejaktivnějších, které jsme zmínili v předchozím odstavci. Ovi Store je zablokovaný v těchto zemích: Pobřeží slonoviny, Kuba, Kongo, Irán, Sudán, Sýrie a Zimbabwe.

A co vy, jste průměrnými uživateli Ovi Store? Kolik aplikací stahujete denně? Co byste na Ovi Store změnili? Rádi byste publikovali svoje aplikace na Ovi? Spojte se s námi. Rádi vám pomůžeme. 

V nejbližších dnech připravujeme publikaci dvou aplikací z naší dílny právě na Ovi store, můžete se těšit na aplikaci k procházení našeho webu a luxusní TVprogram jaký jste ještě neviděli.

Upravit
comments powered by Disqus