Co je Handy Geocaching, zábavné objevování pokladů

Geocaching je ideální hra, při které otestujete práci s GPS. Handy Geocaching je jednoduchý prográmek pro hledání skrytých pokladů po celém světě a zapojit do hry se můžete i vy.

0

Geocaching je vlastně hra. Na celém světě jsou různě schovány krabičky s různými předměty a vaším úkolem je vyhledat je a zalogovat jejich nález. Předměty v krabičce můžete měnit za jiné – na památku.

Nejde jen o hledání pokladů, ale i pěknou procházku nebo projížďku na kole. Ideální je pro rodiny s menšími dětmi, které se prostě na hledání pokladu těší a přitom se i pěkně projdou.

Co je Geocashing a jak se hraje

Existuje několik druhů pokladů, pro začátečníky jsou doporučovány tzv. tradicional, ostatní druhy vyžadují další znalosti o geocachingu, které získáte třeba zde www.geocaching.cz. Abyste mohli hru hrát, musíte si vytvořit registraci na serveru www.geocaching.com.

  


Lovit nebo jen prohlížet?

K tomu, aby aplikace správně fungovala potebujete internet, je postavena na komunikaci se serverem www.geocaching.com, kde máte osobní účet. Mobil si stahuje informace podle zadaných kritérií a zobrazuje vyhledané poklady(kešky). GPS zařízení v telefonu nebo externí přes bluetooth tedy není vůbec třeba – dokonce lze zvolit režim bez GPS.


Po zapnutí a vybrání GPS režimu se dostanete do hlavní nabídky, kde můžete využít několik funkcí. Nejzákladnější a nejpoužívanější bude vyhledávání – aplikace umí vyhledávat podle klíčových slov, kódu a samozřejmě podle polohy. Pokud nemáte k dispozici GPS signál, můžete polohu zadat sami, pokud má ale aplikace k dispozici vaši současnou polohu, hledá automaticky. Počet vyhledaných kešek si můžete nastavit podle vaší potřeby.

 

Všechny záznamy se vykreslí podle vzdálenosti od zadané pozice a kromě vzdálenosti a jména u nich uvidíte i ikonku, ta naznačuje typ kešky (typy kešek). Každou z nich můžete rozkliknout a prohlédnout si základní informace, jako je poloha, velikost, obtížnost. Pro začátečníky a když je třeba, můžete si zobrazit i nápovědu, kde máte kešku hledat a pokud máte k dispozici GPS, můžete se na ni nechat i navigovat. Když ji najdete, není nic jednoduššího, než si vybrat z nabídky – najít nejbližší další kešku a pokračovat v krasojízdě. Logovat nález se z tohoto programu bohužel nedá.

  


Bez papíru a tužky

Lovení tradicionálek je celkem jednoduché, prostě dojdete na místo, kde má být a už jen hledáte. Multicache nebo mystery jsou maličko těžší, potřebujete další indicie, abyste poklad našli, nestačí jen souřadnice. Handy geocaching vás ale ve štychu nenechá. V extra funkcích najdete nástroje pro hledání právě takových kešek.

 

Výhoda je v tom, že nemusíte cestou hledat žádný papír a tužku, píše se do ní mnohem lépe a navíc se maximálně eliminuje riziko přehlédnutí nebo chyby ve výpočtu a tím samozřejmě zbytečná zacházka nebo dokonce nepříjemné bloudění. Použití nástrojů je celkem jednoduché, stačí vědět, k čemu slouží - vyžaduje znalost geocachingu a způsobu hledání mystery a multi keš..

  


Hurá na lov

Aplikace je velmi jednoduchá a její použití je intuitivní, nenabízí zbytečné funkce a je připravena jak pro nadšence, tak i zkušené geocachery. Existuje samozřejmě celá řada podobných aplikací nebo dokonce sofistikovanějších, ale žádná z nich není tak geniálně jednoduchá.

      

Používat se dá jak samostatně, kdy ale nemáte k dispozici mapu, nebo ve spojení s jiným prográmkem, který je určen pro právě s mapou a Handy geocaching používat jen na zjišťování informací o keškách. Na závěr ještě prozradíme, že vývoj této aplikace byl zastaven a má i přímého nástupce - Locify, který sice nabízí o hodně více funkcí, ale jeho složitost je o dost větší.

 

Download: zde
Cena: free
 

Upravit
comments powered by Disqus