Český katalog aplikací pro Symbian v novém

0

Mobilní verze Českého katalogu aplikací byla přepracován do novější verze Qt Quick. Je rychlejší, plynulejší a snadněji se ovládá. 

Klient Českého katalogu aplikací představuje seznam všech aplikací českých vývojářů, který lze najít i na katalogaplikaci.cz.

     

Úvodní obrazovka zobrazuje doporučené aplikace, které se dají přepnout na nejlepší nebo nejnovější. Každá položka seznamu obsahuje ikonku, název a kategorii, ohodnocení a cenu, za kterou je prodávána na Nokia Store.

Pod další záložkou se skrývá rozdělení do kategorií, které pomáhá uživateli snadněji najít aplikaci, kterou shání. Po vybrání kategorie následuje stejný obraz jako na hlavní obrazovce, tedy seznam aplikací s možností výběr doporučené, nejnovější a nejlepší. 

Do rozkliknutí jedné aplikace ze seznamu se obraz velice efektně přetočí. Bohužel se tento efekt na Symbianu mírně seká. Následuje pak obrazovka se základními informacemi, textem o aplikaci, který je umístěn do posuvného pole a obrázky, které se chovají stejně jako v Nokia Store klientu, po kliknutí na jeden z obrázků se obrázek zobrazí přes celou obrazovku. Pokud je o aplikaci na našem serveru recenze, zobrazí se dole i tlačítko pro otevření recenze ve webovém prohlížeči. Tlačítko pro zobrazení komentářů je pak hned pod tím (pokud nějaké komentáře jsou k dispozici).

 

Aplikace může pomoci uživateli velice efektivně procházet aplikace českých vývojářů. Škoda, že zatím vyhledávání odkazuje pouze na web.

 

Co na to redakce?

Výrobce: Mobildrive.cz
Download: zde
Systém: Symbian^3, 5th, Anna, Belle
Cena: zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Matěj Šrám: 
Velice pohodlné vyhledávání mezi aplikacemi od českých vývojářů. Katalog funguje na jedničku, moc se mi líbí jeho zpracování a design.

 

Upravit
comments powered by Disqus