Bezdrátová klávesnice Nokia SU-8W

Zvyšte svou produktivitu s bezdrátovou klávesnicí Nokia SU-8W. Plnohodnotná klávesnice QWERTY umožňuje psát snadno a rychle e-maily, textové zprávy i poznámky nebo celé dokumenty na mobilu.

0

Malá, ale šikovná 
Bezdrátová klávesnice Nokia SU-8W, kterou můžete připojit k mobilu se Symbianem, představuje dokonalý doplněk pro vaši mobilní bezdrátovou kancelář. Bezdrátovou klávesnici jednoduše spárujete s kompatibilním přístrojem a pomocí jednoduchého softwaru, dodávaného na paměťové kartě(u novějších modelů je přímo integrován ve firmwaru), ji můžete používat k psaní SMS, mailů nebo dokumentů.

 

Pokud máte jednou klávesnici spárovánu, vždy se při zapnutí bude hlásit k vašemu přístroji. Klávesnice je skládací, takže její jsou rozměry minimální. Po složení se také klávesnice automaticky vypne. Kancelář prostě schováte do tašky a můžete jít.

Použití je široké
Bezdrátová klávesnice poslouží nejen pro psaní obyčejných SMS zpráv, dokáže toho mnohem víc. Všechny klávesy totiž fungují jak ve vestavěných aplikacích od výrobce, tak i v aplikacích třetí strany, her nevyjímaje. Díky klávesám pro vstup do menu a rychlou klávesu pro zprávy budete mít pod kontrolou okamžitě celý mobil a ani na něj nebudete muset šáhnout. Spojení zajišťuje technologie bluetooth, takže klávesnici je možné připojit bez jakýchkoliv drátů. Malé rozměry a skládací provedení usnadňují přenášení.

 

Podporuje několik světových jazyků, jako angličtina, němčina, francouzština a španělština, bohužel češtinu mezi nimi nenajdete. Provozní doba s kvalitní bateriemi je okolo 50 hodin psaní, což je velmi dobré. Klávesnice je jen čtyř řádková, proto nenajdete žádné diakritické znaky. Bohužel v současné době ani neexistuje program, který by tyto znaky přidal. Chybějící čeština je největší nevýhoda, která by mohla většinu zájemců odradit. Pokud však píšete texty v angličtině, pak vám tato klávesnice jistě ušetří mnoho práce. 


Balení je skromné
Prodejní balení obsahuje bezdrátovou klávesnici Nokia, dvě baterie AAA, jednu paměťovou kartu menší velikosti 32 MB, na níž je uložena aplikace bezdrátové klávesnice pro kompatibilní mobilní telefon, a uživatelskou příručku. Cena na našem trhu v autorizovaných prodejnách Nokia se pohybuje okolo 3290 Kč.
 
Verdikt
Pokud už vás bolí omačkané palce od psaní stovky sms denně a chce se vám investovat přes tři tisíce korun, je pro vás SU-8W dobrým řešením, jak se s tím vypořádat. Ale mezi normální uživatele si jistě s tak vysokou cenou nenajde cestu. Obzvláště když ještě chybí česká lokalizace.


Výrobce: Nokia
Orientační cena: 3290 Kč
Stažení ovladače pro S60 2nd(N70, 6630 apod.): zde
Stažení ovladače pro S60 3rd(E50, E60, N80 apod.): zde

 

Upravit
comments powered by Disqus