Asphalt 7 Heat na Windows Phone 8 s ohromující grafikou a cenou

0

Nový díl nejznámnější závodní hry šokuje neuvěřitelným grafickým provedením, obrovskou velikostí 878MB a atraktivní zaváděcí cenou 21Kč.

Nový díl nejznámnější závodní hry šokuje neuvěřitelným grafickým provedením, obrovskou velikostí 878MB a atraktivní zaváděcí cenou 21Kč.

Asphalt je legenda. Osobně si ještě pamatuji hraní starých "Asphaltů" na Nokia N-Gage. Už tehdy jako kluk jsem z něj byl doslova odvařený, ale řekněme si narovinu, dnešní verzi se ani zdánlivě nepodobal. Gameloft nachystal úchvatný, plnohodnotný a realistický zážitek, který by na našem telefonu neměl chybět.

Ovládání je jednoduché a pro závodníky bez překvapení. Nakláněním telefonu se zatáčí a dotykem obrazovky vpravo se přidává nitro, které je hlavním a mnohdy jediným prostředkem, jak dosáhnout vítězství nad soupeři, klepnutím kdekoli v levé části se brzdí.

Nitro se doplňuje sbíráním bonusů v průběhu závodu nebo ničením okolí, ovšem pozor na nehody a jiné kolize, nabourání znamená zdržení, čímž ztrácíte pozici. Nehody jsou oproti předchozí verzi ukrutně realistické. Kromě nitra sbíráte na trati také peníze, které uplatníte v obchodě, kde naleznete různé vylepšení vašeho vozu a zvýšíte tím šanci na výhru.

Hra obsahuje šest různých typů závodů, například drift, sprint či klasický závod. Na výběr je ze 60 vozů nejznámnějších značek, hra se zahajuje s roztomilým Fiatem 500 Abarth, v nabídce Ferrari, Aston Martin, Lamborghini, ale také méně známé, Tesla či dokonce legendární DeLorean.

Auty budete brázdit cesty skrze 15 realistických měst, a to včetně novinek jako je Havaj, Londýn, anebo Rio de Janeiro. O herní dobu má uživatel rozhodně vystaráno, Asphalt 7 Heat totiž tvoří 15 lig a celých 150 různých tratí. 

Pokud vás již nebaví závodit proti umělé inteligenci, oživte hru a zahrajte si přes multiplayer s hráči z celého světa a podělte se mezi sebou o své nejlepší výsledky.

Asphalt 7 Heat je hra s neuvěřitelnou HD grafikou, která vynikne především na Lumia 920 s vysokým rozlišením. Dokonalé zobrazení sebou přináší zatím neobjemnější XBOX hru o velikosti 878MB. Pro instalaci je potřeba mít dalších 1GB volných pro rozbalení na disk, po mnoha pokusech nainstalovat hru na Lumia 820 jsme zjistili, že do zaplněné paměti se hra dá nainstalovat přímo z webu Windows Store, při problémech doporučujeme vyzkoušet.
Velkým nedostatkem je vysoká spotřeba baterie. Během chvíle zapáleného hraní je cítit, jak telefon nabírá na teplotě a baterie doslova mizí před očima. Lumia 920 se podle našeho odhadu ohřála možná až na 70stupňů a do nuly byla vybitá po 40 minutách nepřetržitého hraní.

Výrobce: Gameloft
Download: zde
Systém: Windows Phone 8
Cena: 21 Kč

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Nic to nemění na faktu, že je Asphalt 7 Heat zatím nejkrásnější hrou pro Windows Phone 8, z důvodu obrovské náročnosti na paměť bohužel zřejmě nikdy nebude dostupná pro Windows Phone 7, nezahrají si ji dokonce ani majitelé Lumia 620 a dalších s pamětí RAM menší než 1GB.  

Nu a nejlepší nakonec, hra je zatím v akci za luxusních 21Kč, neváhejte ani vteřinu a stahujte, než si to Gameloft rozmyslí. Pokud bude ale cena jako u předchozí verze do 100Kč, pořád se investice vyplatí. 

 

 

Upravit
comments powered by Disqus