Asha 210 - barevná QWERTY Nokia se dvěma SIM

0

Nokia Asha je novinkou mezi méně chytrými telefony s plnohodnotnou klávesnicí, připojením wifi a slotem pro dvě SIM. Prodávat se bude v líbivých barvách.

Nokia soustředila svou pozornost především na smartphones. Jako poslední výrobce však stále nezapomíná na obyčejné zákazníky, kteří preferují především klávesnici. Nokia Asha 201 nabídne prostornou plnohodnotnou klávesnici a je předurčená pro náruživé psavce. Vychází jim vztříc i speciálním tlačítkem pro spuštění aplikace WhatsApp pro odesílání SMS zdarma.

Stále se jim říká hloupé telefony, ale už dávno nejsou. Asha nabízí Nokia Obchod plný aplikací, her a předinstalovanou má aplikaci WhatsApp, která se pomalu stává synonymem pro SMS zdarma. Pamatujete si ICQ? WhatsApp je vlastně totéž, nevyžaduje ale žádné loginy ani přidávání přátel do seznamu. Po přihlášení telefonním číslem automaticky projde seznam kontaktů a rovnou můžete psát každému, koho naleznete. S rozšířením internetu díky tomu v podstatě vytlačil SMS zprávy.


Nokia mu přisuzuje takovou pozici, že ho umístila rovnou na speciální tlačítko. Ve spojení s Wifi ho využije v podstatě každý.

Asha bude v prodeji ve variantách s jedním nebo dvěma sloty pro SIM kartu. Sen, který jsme si přáli dávno a dnes už u nás tak trochu ztratil smysl. V asii, kam tento přístroj míří přednostně, půjde však o velkou konkurenční výhodu.


Ačkoli se Asha chlubí vestavěným spořivým Xpress prohlížečem, nemá vestavěné 3G připojení, což se nám zdá v dnešní době opravdu zbytečné šetření na nesprávném místě, nicméně opět to jistě souvisí s nízkou poptávkou v Asii. 

 

Technická data

Velikost: 111,5 x 60 x 11,5 mm, 93g
Displej: QWGA 320 x 240px
Slot microSD
Wi-Fi, Bluetooth
Baterie: 1200mAh, výdrž až 46 dní v pohotovosti
EDGE, GPRS

 

Patří do rubriky: Tlačítkové telefony
Upravit
comments powered by Disqus